Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze trzonów


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Proszę o wyjaśnienie wyników TK kręgosłupa: Na poziomie TH10/ TH11 początkowe zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w postaci brzeżnej osteofitozy na przednich krawędziach trzonów. badanie wielorzędowej KT kręgosłupa lędźwiowego uwidoczniło uszkodzenie najprawdopodobniej na tle pourazowym ,górnej blaszki granicznej L2, której tylna krawędź uległa *nadłamaniu* i mały fragment kostny wpukla się dokanałowo i modeluje przednią powierzchnię worka oponowego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis sugeruje przejście jakiegoś urazu okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Dalsze postępowanie zależy od objawów. Jeśli objawy są nasilone należałoby w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem. On zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Dzięki za odpowiedź.To trochę dziwne bo ja nigdy nie miałem jakiegoś urazu kręgosłupa.Proszę o odpowiedź czy to co wykazała TK może być przyczyną bólu po całej długości kręgosłupa a w dolnej części takiego rozpierania.Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Dzięki za odpowiedź Stapler .A czy taki uraz mógł być spowodowany uprawianiem sportów siłowych we wczesnym wieku około 15lat,bez instruktora w prymitywnej siłowni.Do tych bóli pleców dochodzi jeszcze taki delikatny ból głowy,i lekka temperatura,czy te objawy też mogą występować w takich dolegliwościach.Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam pytanie czy jesteś w stanie opisać mi wyniki morfologii oto one,może tu znajdziesz ewentualną przyczynę temperatury i braku koncentracji oto one: WBC-5,92 G/L RBC-4.99 T/L HGB-8,77 mmol/L HCT-.411 L/L PLT-282 G/L APTT-25,30 PT 12,34sek INR 1,15 GLUK 93,0 BIAŁ.CAŁOKW 73,7 MOCZNIK 21 KREATYNINA 0,73 Na 140 K 4,58 Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Moja morfologia na dziś: Leukocyty 3,98 tys/ul Erytrocyty 4,99 mln/ul Hemoglobina 14,7 g/dl hematokryty 41,4% MCV 83,0 fl MCH 29,5pg MCHC 35,5g/dl płytki krwi 233 tys/ul neutrofile 42,9% limfocyty 41,5% monocyty 11,1% eozynofile 4,0% bazofile 0,5% neutrofile 1,71 tys/ul limfocyty 1,65 tys/ul monocyty 0,44 tys/ul eozynofile 0,16 tys/ul bazofile 0,02 tys/ul PDW 12,7 fl MPV 10,7 fl pct 0,25 % P-LCR 31,1 % RDW-SD 36,7 fl RDW-CV 12,2 % OB 3 żelazo 144 ug/dl Proszę o interpretecję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam najnowsze wyniki badań które zlecił mi lekarz rodzinny: CMV-IgG 7.5 Iu/ml CMV-Igm *8.0 AU/ml CPR 0,44 mg/l ALT 105 U/L AST 43 U/L Mononukleoza- latex ujemny Może ktoś na forum potrafi coś o tym powiedzieć. Czy takie wyniki mogą być przyczyną utrzymujących się stanów podgorączkowych od 3 miesięcy i ogólnego złego samo poczucia. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×