Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre zapalenie trzustki a dieta


Gość marika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie dotyczace diety w przypadku ostrego zapalenie trzustki. czytalam, ze chory powinien wystrzegac sie tlustych potraw ale w internecie spotkalam sie wielokrotnie, iz mozna pic slodka smietanke. przeciez ma ona duzo tluszczu wiec jak to jest. lekarz takze dal wytyczne i bylo w nich napisane, ze smietanke slodka mozna pic, ale czy aby na pewno. bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)mam chora trzustke o smietance nic nie słzałam ze nie mozna ale wiem ze nie mozna smarzonego pieczonego przypraw suszonych owocow, orzechow nie za duzo bo moze cie bolec*/i unikaj miesa od krowy staraj sie jesc piersi z kurcaka najlepiej tylko gotowane albo w lekkiej panierce ktora bedzie troszke zarumieniona w margarynie jak by co to pisz na meila:)cilka18@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stopnia choroby, każdy organizm reaguje troche inaczej. Przepisów dietetycznych szukać trzeba autoryzowanych przez lekarzy i dietetyków *w lekkiej panierce ktora bedzie troszke zarumieniona w margarynie* - totalna BZDURA !!! , nawet najbardziej dietetyczny posiłek w nadmiarze może dobić, dlatego jeść najlepiej 5 drobnych dietetycznych posiłków w ciągu dnia. Ponadto trzeba się obserwować co można , a co szkodzi. Dieta musi być twardo przestrzegana i to jest jedyna metoda. I nie oszukiwać się że 1 kawka , czy papierosek nie zaszkodzą. Przy ostatnim ataku OZT miałem lipaze przez małą kawkę 22419 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam OZT po alkoholu,mam pytanie a w zasadzie kilka. Czytałam że można pić kawę ale tylko słabą ponadto chodzi mi o cytrusy,słyszałam że można jeść pomarańcze itp.tylko najlepiej zmielone w blenderze. Czy można również jeść jogurty owocowe? Do tej pory jem tylko naturalne i nic się nie dzieje,ale skoro można np. maliny,truskawki,morele i brzoskwinie to chyba w jogurcie to nie przeszkadza?Czy na margarynie można lekko podsmażyć np. pierś albo udko z kurczaka?,i jak to jest z mięsem mielonym z indyka bo w szpitalu dostawałam gotowane na wodzie a wyczytałam że ponoć nie można. Proszę o jakąś podpowiedz,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×