Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięcie czaszki lub wstrząśnienie mózgu


Gość Ada...

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 1.5 letnia siostra odbiła się o szafę, poleciała do tyłu i mama mówi, że bardzo mocno się uderzyła w głowę, że to może być wstrząśnienie mózgu albo pęknięcie czaszki wykryłyśmy z tyłu jej głowy odstającego dosyć dużego guza. Bardzo się martwię o moją małą siostrzyczkę czy możesz mi powiedzieć czy jest to coś złego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten guz to zapewne krwiak podokostnowy typowy po takim urazie. Jeśli dziecko nie wymiotuje, nie ma zawrotów głowy, nie utraciło przytomności raczej nie ma wstrząśnienia mózgu. W razie wątpliwości proszę udać się bezpośrednio do lekarza. Aby wykluczyć pęknięcie czaszki należałoby wykonać RTG czaszki. O tym zadecyduje lekarz po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto może i powiedziec czy jest taka mozliwość że po wstrząsnieniu mozgu męzczyzna może mieć problem z sexem. Czy wstrząsnienie moze miec wpływ na to, że nie staje penis? Zgóry dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wstrząśnienie mózgu nie powinno mieć na to wpływu. Wstrząśnienie mózgu nie uszkadza go tylko na pewien okres zaburza funkcje komórek, które regenerują się w 100% nie dając żadnych objawów ubocznych. Ten okres różnie trwa czasami nawet rok dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam *) dokładnie 6miesiecy temu mialam wypadek na skuterze z przyjaciólka przy dosc wysokiej predkosci 60 km/h, uderzyłam głowa o asfalt stracilam przytomosc i nie pamietam jak sciagneli mnie z ulicy... kiedy juz zorietowalam sie co sie stalo jakis Pan krzyczal na mnie,ze jestem pijana i bez kasku i mial troche racji bo wypiłam kilka piw(wstyd:( ) generalnie po wszystkim normalnie chodziłam,choć lekkie zawroty glowy mialam na początku,płakałam bo bylam przerażona Najgorsze było następnego dnia,nie mogłam wstać z łózka bo tak mi sie krecilo w głowie, za uchem mialam strupa po krwi i ropie.. nie bylam u lekarza bo tego dnia wyjeżdżałam za granice i rano musiałam juz jechac na pociag, kiedy z ledwością zwlekłam sie z łozka i jakos (nie wiem jak) Zdołałam dojść do pociągu dotarłam na miejsce i bylo kiepsko, nie wymiotowałam w ogóle od tamtej pory nie mam problemów ze skupieniem,koncentracja ale mam zawroty głowy gdy lezę,wstaje rano ale w sumie nie mdli mnie...martwi mnie jednak to,ze u lekarza nie bylam... boje sie o siebie i o to co powie mi lekarz.. przeciez to juz PÓŁ ROKU *( MAM nadzieje,ze ktos rozsądny przeczyta moja *historie* i cos doradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie uderzyłem dzisiaj kolegę plecakiem, a on walna w ścianę tyłem głowy, płakał. Poszedł do pielęgniarki z kolega, kolega , który z nim był mówił ze kręciło się mu w głowie. Obawiam się ze może mieć wstrząs mózgu proszę o pilna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

witam niedawno zmarła moja siostra w wieku 20 lat miała wylew krwi do mózgu a nie chorowała nigdy na Cisnienie wiem ze w wieku 2 lat wypadła z wózka na głowe i miała stłuczoną głowe i była w szpitalu było to dosc mocne uderzenie po smierci Madzi oglądajac zdjecie zaczołem sie przygladac zdjecia i zauważyłem ze miała opuchniete czoło z boku obok pulsu widoczna była żyłka pod skóra o czym to mogło swiadczyc dziekuje z a odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Parę lat temu zostałem pobity (kopnięto mnie kilka razy w twarz, gdy leżałem na ziemi, uderzyłem przy tym tyłem głowy o chodnik). Straciłem wtedy przytomność i odwieziono mnie do szpitala. Wstrząsu mózgu chyba nie miałem (żadnych wymiotów, nudności, nawet bólu głowy). Było to może ok 6 lat temu, nie pamiętam dokładnie. Od jakiegoś czasu boli mnie głowa, czuję mrowienie i jakby ucisk w tylnej części głowy (lewa strona potylicy i w okolicy lewego ucha, z tyłu). Zastanawiałem się, czy może to być jakiś krwiak lub coś podobnego, który powstał po tamtym wydarzeniu. Czy jest możliwe aby po tak długim czasie ewentualny krwiak odezwał się?Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniepokojona

mam pytanie i to bardzo poważne! mój 7 letni brat tydzień temu w sobotę jadąc rowerem przewrócił się i stracił przytomność ale po chwili ocknął się i nie pamiętał co się z nim działo gdzie jest i jakie osoby go otaczają a to była reszta rodziny*. mama zamiast od razu pojechać z nim na pogotowie pojechała w poniedziałek tam lekarz rodzinny dał jej skierowanie na prześwietlenie głowy na prawą stronę a on upadł na lewą ale to już mało ważne chodzi mi o to że w środę został on na oddziele po wynikach które nic w rezultacie nie dały tam zrobili mu badanie wzroku a wczoraj był na rezonansie i okazało się że ma pękniętą czaszkę tuż za uchem w którym została mu zaschnięta krew i dopiero we wtorek ma ją mieć wyczyszczaną ale został ze szpitala wypisany i tylko zwolnienie z w-f dostał. i to mnie właśnie martwi czy w ogóle lekarz może wypisać pacjenta w takiej sytuacji do domu? proszę odpiszcie bo to dla mnie bardzo ważne!! :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uderzyłam się z3 tygodnie temu w glowe o kant z dużą siłą okropnie bolało poleciało trochę krwi byłam po tym ospała powolna i było mi niedobrze uginały mi się nogi.... jednak nie poszłam do lekarza mimęły 3tygodno cały czas mnie boli głowa w nocy mocno i w miejscu uderzenia mam teraz taki dołek wklęsłe moejsce czy to może być coś poważnego ?? Cały czas nie dake mi spokoju ta myśl że coś sie tam może dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×