Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz tarczycy, widoczne bruzdy jądrowe


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otoż mam guza tarczycy po stronie prawe zaraz przy krtani. 4 lata temu miałam robioną bipsje a guz miał 2 cm po ściagnięciu płynu miał 1 cm. lekarz nie skierował mnie do leczenia. obecnie guz zaczoł mnie lekko dusić zaczełam chodzić do endykronologa P.dr zrobiła mi usg gdzie poinformowała mnie że guz ma 3 cm po czym miałam ponowną biopsje z wynikami: bardzo liczne tyreocyty z anizocytozą cechy przemiany oksyfilnej widoczne BRUZDY JĄDROWE (nie wiem co to a bardzo mnie to ciekawi) widać koloid i komórki limfoidalne i komórki z centrów rozmnażania. endykronolog skierowała mnie na operacje do szpitala tam lekarz mnie normalnie spławił mówiąc że guzek jest mały nawet nie wzioł pod uwage ze miesiąc temu miałam biopsje i guzek zmiejszył sie o połowe (nie miałam wyniku usg bo dr mi poprostu nie opisała) i wyslał mnie do domu. mineły 3 miesiące a ja widze i czuje że guzek mi urusł już po biopsji jest bardzo widoczny ogolnie duży. co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki guzek wymaga leczenia operacyjnego według zaleceń endokrynologa - po pierwsze jest dość duży (bezwzględnie operuje się guzy powyżej 35 mm), po drugie badanie bioptyczne wskazuje na podejrzenie procesu nowotworowego, po trzecie ma Pani objawy związane z guzem. Proszę jeszcze raz udać się po skierowanie do leczenia operacyjnego do szpitala od endokrynologa i udać się ponownie do szpitala na leczenie. Myślę, że nikt Pani nie zbagatelizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za odpowiedz. trochę się martwie ponieważ u mnie zapisy do endykronolaga są tragiczne i wizyta jest dopiero po 3 miesiącach.i obawaim się ponownego zbagatelizowania mojego przypadku. wogóle to oddano mi skierowanie które miałam i wystawione było dnia 03.11.2009r i je posiadam czy jest ono ważne i moge z nim iść ponownie do szpitala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skierowanie może nie być już ważne. Proszę jednak udać się z tym skierowaniem do szpitala. Jeśli potraktują to skierowanie jako terminowe zapewne będzie możliwe skonsultowanie się z chirurgiem. W innym przypadku pozostaje tylko wizyta prywatna u endokrynologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze tak zrobię. jestem młoda mam dopiero 24 lata i czasmi poprostu przeraża mnie pdejśie lekarzy z którymi miałam doczynienia. także mam jeszcze jedą prośbe żeby doktor mi wytłumaczył co przemawia za podejrzenie procesu nowotworowego? ponieważ idąc tam chce być przygotowana w razie gdyby chieli mnie odesłać spowrotem z *kwitekim* to mogła bym im co nieco powiedzieć. z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podejrzenie procesu nowotworowego przemawia sformułowanie cytologiczne: anizocytozą cechy przemiany oksyfilnej widoczne BRUZDY JĄDROWE Takie sformułowanie może świadczyć o nowotworze z komórek Hurtle*a czyli guz oksyfilny (kwasochłonny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odebrałam dzisiaj wyniki cyto-histopatologiczne. W rozpoznaniu jest napisane:THYREOIDITIS CHRONICA .Płaciki z tyreocytów bez cytologicznych cech złośliwości, liczne tyreofagi i komórki limfoidalne. Brak koloidu. Mam pytanie co to oznacza i czy potrzebna będzie operacja?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×