Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek lito-torbielowaty izoechogeniczny w tarczycy


Gość klara

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytać się co oznacza mój wynik usg tarczycy?gruczoł tarczycy nieznacznie powiększony,wielkość płata prawego2,20*2,27*7,16cm lewego1,94*1,81*6,67cm i cieśni 0,3cm o gładkich zarysach,z odbiciami umiarkowanie wzmożonejechogeniczności.W dolnym biegunie płata lewego guzek lito- torbielowaty izoechogeniczny 1,47*1,34*1,32cm,powyżej na wys.cieśni podobnejmorfologii1,83*1,18*1,65cm.W płacie prawym w dolnym biegunie zmiana ogniskwa normoechogeniczna 0,26 cm centralnie torbielka 0,16cm.ukrwienie gruczołu prawidłowe, guzków ubogie, baz odczynu węzłowego w ok.gruczołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej zmiany typu łagodnego czyli obraz guzków koloidowych w wolu tarczycy (czyli powiększeniu tarczycy). Jedynym sposobem pogłębiania diagnostyki tych zmian jest biopsja cienkoigłowa oraz oczywiście badania laboratoryjne poziomu hormonów tarczycy we krwi. Najlepiej w tej sprawie skosnultować się z endokrynologiem, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie! byłam na usg i napisano mi....prawy płat tarczycy o wym.*dł.59mm,szer.20mm,gr.20mm.lewy płat tarczycy o wym.dł.63mm,szer.18mm,gr17mm.grubość cieśni-4mm.w dolnym biegunie płata prawego ognisko hipoechogeniczne o wym.17mm i 11x11,5mm.w dolnym biegunie płata lewego prawie izoechogeniczne ognisko o wym.20x15x14mm z drobnym ogniskiem w części centralnej .obie zmiany o przepływie głównie obwodowym w bad.doplerowskim czy ja mam się bać? co mnie czekają za badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam też pytanie jeżeli chodzi o wątrobę ....w obu płatach wątroby ogniska hiperechogeniczne a koniec lipca były 3 zmiany po upływie 3 ,5 miesiąca te 3 z lekka urosły i pokazał się czwarty który jak się smieje zaczyna kiełkować bo jest malutki potwornie boli mnie podbrzusze prawa strona która ciągnie się półkolem aż pod łopatki i sięga aż do trzustki.Bardzo często boli mnie też pod mostkiem , najpierw powiedziano mi że mam zakażenie dróg moczowych leczono bóle nadal były potem okazało się że mam mięśniaki amputowano mi macicę i trzon szyjki macicy bóle dalej zostały po dwóch tygodniach po operacji wylądowałam w szpitalu z okropnymi bólami powiedziano że to od kręgosłupa 6 tyg.po operacji okazało się że znalazła się niespodzianka na lewym jajniku torbiel 4cm na 3cm pękła po kolejnych 2 tyg.ale bóle dalej są 3 dni temu dowiedziałam się że mam zmiany na tarczycy ból mnie nie opuszcza POMOCY skąd te bóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×