Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan zapalny przy cewnikowaniu


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie gdyż dręczą mnie obawy! Jestem po operacjach kręgosłupa w odcinku lędźwiowym,po których samodzielnie nie oddaję moczu muszę się cewnikować co 4 godziny. Z tego powodu mam non stop infekcje. We wtorek odebrałam wynik z posiewu moczu i wyszły bakterie, a wczoraj skończyłam brać antybiotyk. Dzisiaj poszłam do lekarza rodzinnego pokazałam wynik,a on każe robić powtórne badanie . Zapisał mi furaginum 3 razy dziennie i znowu koło się zamyka. U urologa byłam i powiedział,że jeżeli jest stan zapalny to nie można wykonywać żadnych badań i proponuje szpital w celu dalszej diagnostyki ,gdyż ambulatoryjnie się nie da. Ja jednak mam obawy,gdyż nie wiem jaka dokładnie jest przyczyna zatrzymania moczu. Mam pytanie czy po takich operacjach długo występują te dysfunkcje. Przyznaję ,że jest to dla mnie nie komfortowa sytuacja,bo od tych antybiotyków i leków żołądek wysiada. Proszę o radę gdzie się udać i czy pójście do szpitala wyjaśni mi przyczyny tych dolegliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Operacje mogły spłynąć na zaburzenie oddawania moczu. Na podstawie posiadanej dokumentacji i dalszej diagnostyki trzeba ustalić przyczynę zatrzymania moczu. Nie napisała Pani co to były za operacje. Poza tym pewnie konieczny będzie ponowny rezonans magnetyczny. Dlatego najlepiej udać się do szpitala. Bez tego pozostaje ponowna antybiotykoterapia i samocewnikowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Miałam dwie operacje. Pierwsza -rozpoznanie:stenoza kanału kręgowego,dyskopatia L5/S1 i L4/L5,rwa kulszowa prawostronna. Leczenie: odbarczanie korzeniL5 i S1,dyscektomia-droga fenestracji prawostronnej L4/L5/S1 Druga operacja. Rozpoznanie:zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowego,stenoza kanału kręgowego,dyskopatia L5/S1,L4/L5,rwa kulszowa prawostronna,zaburzenia zwieracza pęcherza moczowego,niedowład stopy prawej,stan po dyscektomii L4/L5 i L5/S1 Nadmienię ,że przed pierwszą operacją miała problem z pęcherzem. Po tych operacjach byłam w szpitalu na rehabilitacji neurologicznej przez miesiąc: rozpoznanie : zespół ogona końskiego,stan po dyskoidektomiiL4/L5 iL5/S1 i hemilaminektomii L5 prawostronnej. Do dnia dzisiejszego nie wiem do końca jaka jest przyczyna. Chodzę od lekarza do lekarza i nic. Od kogo mogę dostać skierowanie do szpitala ,bo to chyba jest najszybszy sposób na diagnostykę. Samocewnikowanie nie jest dla mnie komfortową sytuacją . Niestety czucie w pachwinach mam bardzo słabe prawie znikome i nie potrafię określić czy mi coś dolega. Ostatnio urolog kazał mi zrobić badania ginekologiczne i się okazało ,że oprócz zapalenia pęcherza mam zapalenie jajników i grzybicę pochwy po antybiotykach.Miałam robione USG i cytologię ,której wynik wyszedł III stopnia,więc obawiam się ,że zaniedbam przez to wiele spraw. Każdy lekarz daje swoje leki a ja się gubię,które brać a które nie. Dlatego proszę o odpowiedź w sprawie dalszego leczenia? czy pójście do szpitala pozwoli wyjaśnić sprawę moich dolegliwości? Powiem szczerze,że nie wiem co dalej robić! Nie mogę wrócić do pracy, jestem czwarty miesiąc na zwolnieniu lekarskim. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z powodu tego stanu na pewno udać się do szpitala. Leczenie ambulatoryjne nie przynosi efektu co jest wskazaniem do leczenia szpitalnego. W szpitalu zresztą wykonają Pani specjalistyczne badania, które w rejonie są niemożliwe do wykonania. Musi Pani zdecydować się na hospitalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×