Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma exulceratum G-2.Foci carcinomatosi in lumine vasorum.


Gość Estera

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie Doktorze dostałam wyniki od mojej mamy miała usunięty guz nowotworowy na jelicie grubym po prawej stronie ja poporostu opisze tak jak mam wszystko napisane na tej karcie i bardzo prosze o odpowiedz jak pan dr może to wytłumaczyc i prosze o rade co robic dalej 1/prawa str.okrężnicy z guzem zagięcia wątrobowego 2/granica cięcia wodl.10 cm od guza 3/granica cięcia w odl.6 cm od guza 4/jelito poza guzem 5-6/węzły chłonne w rzucie guz 7/węzły chłonne krezki 8/wyc. ze ściany otrzewnej ściennej okol.pachwinowej a nastepnie pisze tleus 1/Adenocarcinoma exulceratum G-2.Foci carcinomatosi in lumine vasorum.Guz o wymiarach 2x2x2 cm zajmuje całą grubość ściany. 2-3/Tela neoplasmatica absenta. uwagi: 4/ Colitis chronica.5-6/ Lymhonduli/7/ cum metastasibus/4/7/Lymphonoduli/3/ cum metastasibus/1/8/ Infilitario adenocarcinomatosa bardzo prosze o interpetacje wynikow .Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tleus zapewne ileus czyli niedrożność 1/Adenocarcinoma exulceratum G-2.Foci carcinomatosi in lumine vasorum - gruczolakorak wrzodziejący (2 stopień zaawansowania histopatologicznego w skali 3 stopniowej). Ogniska raka w blaszce naczyniowej 2-3/Tela neoplasmatica absenta. - brak tkanki nowotworowej 4/ Colitis chronica - przewlekłe zapalenie jelita grubego 5-6/ Lymhonduli/7/ cum metastasibus/4/ zajęte przerzutem 4 węzły chłonne z 7 przebadanych 7/Lymphonoduli/3/ cum metastasibus/1/ zajęty przerzutem 1 węzeł chłonny z 3 przebadanych 8/ Infilitario adenocarcinomatosa - naciek gruczolakoraka Proces nowotworowy jest bardzo zaawansowany miejscowo z przerzutami do okolicznych węzłów chłonnych oraz naciekiem nowotworu na sąsiadujące struktury tkankowe. Na pewno z tym wynikiem należy udać się do onkologa. Zapewne zadecyduje o leczeniu uzupełniającym czyli chemioterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie bylismy z tym u lekarza i jak zobaczył te wyniki nie wiem czemu ale powiedział ze jest przerzut do wątroby ale tu nic nie pisze wg mnie a to chyba powinno pisac na tej karcie badania histopatologicznego powiedział nam ze w takim przypadku chemioterapii ani innego leczenia on nie widzi tylko modlitwa nam pozostała czy to mozliwe, mamie tego jeszcze nie powiedziałysmy i nie wiemy co z tym robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie skosnultować się z onkologiem. On podejmuje decyzję w sprawie dalszego leczenia. Jeśli onkolog nie widzi mozliwości leczenia w tym przypadku należy mamę objąć opieką hospicyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×