Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel okołookrężnicza u prawej części brzucha


Gość damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od jakiegos czasu zmagałem sie z bólem brzucha po prawej stronie . Poszedłem do lekarza rodzinnego , lekarz uwazała ze to moze byc wyrostek robaczkowy . i odrazu mnie skierowała na obserwacje do szpitala . W szpitalu zrobili mi kilka badan m.in : USG , kolonoskopie , Tomograf Komputerowy . Lecz nic nie wykazało . Lekarze podjeli decyzje zeby mnie zostawic na oddziale Chururgii pod obserwacją , Dostawałem kroplówki . i inne leki dożylne . po okresie tygodnia lekarze stwierdzili iz wypuszcza mnie do domu na okres 3 tyg . biarac w domu zastrzyki :Fraxiparine 0.3 ml . i No-spa . Przy wypisaniu lekarz oznajmił ze w moim brzuchu wystepuje Torbiel . Bardzo sie przeraziłem tym. bo wiedziałem ze to cos powaznego . nie spotkałem sie nigdy z takimi objawami . i prosiłbym Chirurga o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało szczegółowych informacji Pan mi przekazał, aby mógł coś konkretniejszego na ten temat odpowiedzieć. Kompletnie nie wiem skąd ta torbiel wychodzi (wątroba, nerka, śledziona, krezka jelita???). Proszę przedstawić szczegółowe informacje kliniczne (opis z karty wypisowej) to na pewno coś więcej na ten temat napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak : ROZPOZNANIE :Torbiel okołookrężnicza po stronie prawej . w szpitalu podano leki : Płyny infuzyjne , Fragmin , Ketonal ,Metroidazol , Buscolizyna KOLONOSKOPIA : aparat wprowadzoni do kątnicy oraz do dystalnego odcinka jelita krętego . Ogladany odcinek lejita cienkiego jest prawidłowy .dostapna ogladaniem błona śluzowa jelita grubego jest prawidłowa . W swietle jest widoczne sa larwy owsika . TOMOGRAFIA :podobnie jak w usg ,wzdłuz wstepnicy uwidoczni,a sie torbielowata zmiana guzowata , wielkosci ok :6 x 3.5 cm w przekroju poprzecznym x8cm , siegajaca do wysokosci kątnicy do dolnego brzegu watroby .widoczne pojedyncze węzły chłonne sa w TK zaznaczone bardz słabo .i ich wielkosc nie przekracza 1cm .Pozostałe narzady jamu brzusznej i miednicy bez istotnych zmian . zachyłki otrzewnej wolne od płynu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USG : watroba niepowiekszona o jednorodnej echostrukturze . pecherzys zołciow złogów nie pokazuje . Przewodu zólciowe prawidłowej szerokosci .pole trzustkowe , slediona USG w normie . nerki prawidłowej wielkosci bez wyraznych złogów i cech zastoju . aorta brzuszna prawidłowej szerokosci . Pecherz moczowy miernie wyoełniony moczem , echo ujemny , nie udało sie w sposob jednoznaczny uwidoczniernie wyrostka robaczkowego . nie uwidoczniono ewidentnych zmian zaciekowych w sąsiedztwie kątnicy ,wzdłuz wstepnucy widoczna zmiana guzowata.policykliczna , torbielowata , z licznymi pseudoprzegrodami . wielkosc ok 5,3 x 3,5 cm w przekroju poprzecznym, dlugosci ok 8 cm . siegajaca dolnego brzegu watroby ,Nie uwidoczniono pzeplywu naczyniowego w jej zakresie . Mozna miec charakter naczyniaka ( limfatycznego ) .Zachyłki miednicze otrzewnej wolne od płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie jakaś zmiana typu torbieli pozaotrzewnowej, raczej o charakterze łagodnym, być może wrodzona, możliwe, że to właśnie naczyniak limfatyczny (rozważyć jeszcze wykonanie rezonansu magnetycznego). Nie jest jeszcze zbyt dużych rozmiarów. W chwili obecnej powinna być obserwowana (co np. pół roku kontrolne USG lub TK jamy brzusznej). O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×