Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co to jest zmiana ogniskowa hipoechogeniczna w tarczycy?


Gość natalia8696

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zygmunt328@wp.pl

mam 44 lata. usg tarczycy- dwie zmiany ogniskowe hipoechogeniczne o wymiarach 13 mmx6x6 i 8mmx5x5 z unaczynieniem typu aA. echogenicznosc tarczycy wysoka ,echostruktura prawidlowa jednorodna. Hormony wszystkie tarczycy w normie.wskazania w środkowej czesci norm. dwa razy biopsja- brak elementow morfotycznych. co oznaczaja te wyniki czy sa zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany mogą sugerować torbiele, dlatego w biopsji nie było elementów morfotycznych (pobrano tylko płyn koloidowy). To zmiany łagodne, wymagające tylko obserwacji. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płat prawy do 21x14x47 płat lewy 16x15x47 całkowita objętość tarczycy w normie,echogeniczność niezajętego miąższu zachowana. W płacie prawym obecnych jest kilka struktur litych normoechogenicznych drobnych wielk.do 3mm-drobne guzki-zminy rozproszone,dodatkowo pojedyncze torbiele koloidowe wielk.do 3-4mm. W płacie lewym w biegunie dolnym wydziela się zmiana normoechogeniczna wielk.do 8mm o spokojnym charakterze morfologicznym,nieunaczyniona. Zwraca uwagę obecność litego ogniska hipoechogenicznego w biegunie górnym płata przy jego zarysie tylnym-wielk.do 9x7mm-zmiana centralnie unaczyniona. Poniżej bieguna dolnego lewego płata wykazano pojedynczy hipoechogeniczny węzeł wielk.do 4mm. Chcę dodać ...że zmianę tę 9x7mm w 2009 roku miałam nakłuwaną i wyszło ,że to guzek pęcherzykowy. Lekarz nie chciał go ruszać,powiedział że obserwować...a teraz okazuje się że guzek jest unaczyniony...i jeszcze jakiś węzeł??? Proszę o odpowiedż. Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×