Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długość operacji i rehabilitacja po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Doktorze. Bardzo prosze o pomoc. Za dokładnie 2 miesiace bede mial operacje zylaków powrózka nasiennego. Chciałem zapytać ile taki zabieg trwa czasowo i czy moga być jakieś jego komplikacje ?? Mam 20 lat i mam bardzo zaawansowany stan... Jak będzie wyglądać rehabilitacja o ile taka będzie. ? Gdzie będą założone szwy po zabiegu ?? Bardzo prosze o odpowiedz Doktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieg trwa około 30-45 min. Czasami występują powikłania, ale bardzo rzadko (krwawienia z rany, zropienie rany, obrzęk jądra, wodniak jądra). Rehabilitacja trwa 2-3 tygodnie (to znaczy proces zgojenia się ran). Gdzie szwy będą zakładane wszystko zależy jakim sposobem będzie przeprowadzona operacja (laparoskopowo, przez mosznę, przez pachwinę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedziec bo dziś dano mi termin doktorze na poczatek marca... jakies 2 miesiace oczekiwania.. 2 tyg przed zabiegiem mam wizyte u anestezjologa... Lekarz mówił coś ze zabieg będzie wygladal tak ze beda 3 nacięcia coś takiego ... czy będe miał problemy z spaniem , jezdzeniem samochodem ?? Czy na tak młody wiek to nie zawczesnie na taki zabieg?? Lekarz mówił że jest to prawdopodobnie genetyczna choroba w moim wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mówił coś ze zabieg będzie wygladal tak ze beda 3 nacięcia coś takiego - to zapewne zabieg będzie wykonywany metodą laparoskopową czy będe miał problemy z spaniem , jezdzeniem samochodem ? - nie powinny takowe być Czy na tak młody wiek to nie zawczesnie na taki zabieg? - absolutnie nie, zabiegi takie wykonuje się także i u młodszych osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Doktorze.Wczoraj osunięto mi żylaka powrózka po lewej stronie,operacja przebiegła pomyślnie jednak mam takie wątpliwości czy powinienem wykonywać ćwiczenia które zapobiegną powstaniu zrostów? Z góry dziękuje i proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jusz jestem po zabiegu jakis miesioc i wciosz mie bolom nogi zabieg trwal 2 godziny bo lekarz powiedzial ze zylaki byly bardzo splotane.rany mam asz 7,brzytko wuglodajom i gojom sie fatalnie.szczeze to rzalujr ze poszlam na ten zabiek .myslalam ze bedzie dobrze atak niejest.narazie nie pracuje bo bym nawet nie ustala 1godzine i siedze wdomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×