Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ognisko hypoechogenne o charakterze zmiany litej w piersi


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam dzisiaj usg piersi. Oto jego wynik: w gruczole sutkowym lewym na godz.12 stwierdza się owalne ognisko hypoechogenne wielkości 20mm x 9mm o charakterze zmiany litej. na godz 7 3cm od brodawki sutkowej drobne ognisko hypoehogenne wielkości 6mm o charakterze litym. pod brodawka sutkową torbiel wielkości 3mm. na godz 8 torbiel wielkości 9mm. Lekarz onkolog zalecił powtórzenie usg za 2-3mc. jeśli będą się powiększać radził usunąć. mam 21 lat. moja babcia od strony taty po 65 roku życia miała raka piersi. Czy wycięcie jest konieczne? nie istnieją inne metody leczenia? powinna się liczyć z tym, że mogą się pojawić kolejne? jaki wpływ na powstawanie takich zmian może mieć obciążenie genetyczne? takie niewycięte ognisko hypoechogenne o charakterze zmiany litej może być początkiem zmiany nowotworowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wycięcie jest konieczne? - jeśli tak zadecydował onkolog to tak, nie można na 100% określić, że zmiany są łagodne nie istnieją inne metody leczenia? - nie powinna się liczyć z tym, że mogą się pojawić kolejne? - tak może niestety być jaki wpływ na powstawanie takich zmian może mieć obciążenie genetyczne? - niestety korelacja w raku sutka z rodzinnym występowaniem jest bardzo duża takie niewycięte ognisko hypoechogenne o charakterze zmiany litej może być początkiem zmiany nowotworowej? - tak, czasami tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam dziś usg piersi .wynik mnie zaniepokoił.w sutku lewym na godzinie 2 w okolicy okołobrodawkowej widoczne są dwa sąsiadujące ze sobą HYPOECHOGENNE GUZKI WIELKOŚCI 12*8MM i 5mm.Najprawdopodobniej o charakterze gruczolakowłókniaków.nie wiem co to może oznaczać.zaleca mi się pójście do onkologa.trochę się boję co dalej usłyszę.czy to jest groźne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×