Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka? ale jaka?


Gość Mira G.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z cala pewnoscia zmagam sie od kilku lat z przetoka. Nie mam niestety pewnosi jaka to przetoka. Pierwsza pojawila sie jakies 25 lat temu, na wysokosci kosci ogonowej. Po wyczyszczeniu, zalozono mi gumke, wszystko sie zagoilo, choc pozostala szczelina w skorze. Po 25 latach, w ubieglym roku wyczulam rosnacy guzek w dolnej pachwinie. Naiwna usilowalam go wycisnac, co oczywiscie spowodowalo stan zapalny i gwaltowny rozrost kluchy. Po kuracji antybiotykowej (na penicylinie) klucha zniknela zupelnie. Wrocila znow po roku, znow antybiotyki, ale tym razem nie zniknela zupelnie. Panicznie boje sie operacji, nie przepadam za lekarzami;-) No i nie rozumiem dlaczego klucha pojawila sie w zupelnie innym miejscu ciala po tylu latach! Pozdrawiam serdecznie odpowiadajacego na moje pytanie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w chwili obecnej ten guzek to powiększony węzeł chłonny. Takich węzłów w tej okolicy jest bardzo dużo. W chwili obecnej guzek mimo leczenia antybiotykiem mógł całkowicie nie zniknąć, gdyż zwłókniał jako następstwo stanu pozapalnego. Warto wykonać USG tej okolicy oraz badanie ogólne moczu, gdyż często zapalenie układu moczowego daje reakcje odczynowe powiększenia węzłów chłonnych pachwinowych. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×