Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy stabilizacja DIAM jest jedynym ratunkiem dla mojego kręgosłupa?


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Od 6 lat leczę kręgosłup lędżw.przeszłam prawie wszystkie metody leczenia,mam 43lata,obecnie mam dotkliwy ból w kościach pośladkowych,który promieniuje do prawej nogi,poprzez kolano(gdy chodzę to jakby coś w nim strzelało)do pięty,budzę się z silnym bólem kręgosł.Sumienie ,codzienniećwiczę mc.kenzie,ale napadowe bóle są nie do wytrzymania.Od 3 lat doszły mi bóle kręgosł.szyjnego promieniujące przez bark do prawej ręki,drętwienie palców,do tego ciągły szum w uszach,ból głowyOto wyniki MRIz 2007r kręg.L-S,na poz.L4-L5okrężna wypuklina krążka miedzykreg.modelujaca worek oponowy,czesciowe wypełnianie zachyłi boczne kanału kręgowego obustronnie z zaznaczonym modelowaniem korzeni nerwowych.zmiany zwyrodn.w krązku L4L5dehydratacja,strefyzwyrodn.tłuszczowego w trzonieL4-MRIszyi-Wyprostowanie lordozyszyjnej,na pozC4-C6niewielkie osteofity tylnych krawędzi trzonów delikatnie wpukl.się do światła kanału kręgowego i modelujace przednia scianę worka oponow.Proszę o odpowiedż,jak mogę sobie pomóc,czy jedynym wyjściem jest operacja krę.lędżwiow.(wynik prześwietlenia czynnościowego potwierdzał konieczność stabilizacji) Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przedstawione przez Panią dolegliwości oraz wyniki badań obrazowych raczej kwalifikują Panią do leczenia operacyjnego. Na pewno z tym problemem należy skosnultować się z neurochirurgiem. Można to pytanie także zadać na forum neurologicznym patrz: http://pytania.neurologiczne.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze dziękuję za odpowiedż ,skorzystałam z Pana sugestii i zadałam pytanie na forum neurol.co prawda nie mam jednoznacznej odpowiedzi,ale będę usilnie ćwiczyć ,bo widzę,że operacja jest ryzykiem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość małgorzata

Droga Marto jestem po 3operacjach kręgosłupa.1raz szyjny i 2razy lędżwiowy.Od ostatniej operacji minęło 2,5roku.Mam wstawiony DIAM.Bez operacji nie wiem co by było ze mną.Jestem b,zadowolona,gdyż normalnie żyję i funkcjonuję.Cieszę się życię.Są okresy, że boli ale można wytrzymać bez środków bólowych.Robie okresową rehabilitację.Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ź Krakowa U mnie w MRI źdiagnoźowano obecnie protruźję 6mm na L4/L5 gdźie juź mam DIAM implant Jaką OP źrobić i jakich neurochir. polecacie ?cźy mikrodisektomia endoskopowa i gdźie? Cźekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×