Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak jasnokomórkowy na nerce


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie pozdrawiam i proszę o uwagę. Brat lat 57 30.11.09 miał usuniętą nerkę- histopatologia: Guz nerki prawej średnicy 7 cm w biegu górnym. Carcinoma clarocellulare renis dextri . Stopień złośliwości w/g Furhman G-3. Rak jasnokomórkowy o średnicy 7cm naciekający pseudotorepkę. Utkanie guza obok pól konwencjonalnych zawiera ogniska rhabdoidne (sarkomatyczne) oraz tubularne. Występują wylewy krwawe i ogniska martwicy. Zmiana nie wzrasta do naczyń oraz miedniczki. Fragmenty przekroju wiązki naczyniowej z obecnym wewnątrz naczyniowym zatorem z komórek raka w drobnym naczyniu CD34(+). Fragmenty utkania nadnercza bez zmian. Brat dochodzi do siebie po operacji. Co robić dalej? Jakie badania? (rezonans?)Kto ma dać skierowanie? W jakim czasie po operacji domagać się badań? Jak szybko sprawnie wyłapać przerzuty? Gdzie i czym je leczy? Proszę i dziękuję za wsparcie.Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie operacyjne zostało zakończone. Teraz leczeniem powinien zająć się onkolog. To on decyduje o dalszym sposobie postępowania czyli np. chemio- czy też immunoterapii. Onkolog także zadecyduje o odpowiednich dalszych badaniach kontrolnych. patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_nerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! ja miałem ten sam rodzaj raka tylko 9,2 cm w kwietniu 2002r na ten rodzaj raka nie ma chemii jest tylko radioterapia no i badania USG co 3 mieś.,Tomograf co rok Rezonans co 2-3 lata ja żyję już 9 lat i jakoś nie mam jeszcze przerzutów oby tak dalej życzę zdrowia pozdrawiam J.G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

17 pażdziernika 2010 miałam wycięty guz 4 cmw lewej nerce.Był na dole nerki więc było z oszczędzeniem nerki..Badanie histopatologiczne carcinoma clarocelluare [g 2] renis dekstri .Po 6 miesiącach miałam usg wszystko dobrze nie ma żadnych nacieków.kontrola w lipcu z kolejnym usg.Czuję się dobrze.Znaleziono u mnie guz przez przypadek przy usg jamy brzusznej.Jestem pod kontrolą onkologa.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 lat temu miałam raka nerki jasnokomórkowy-usunieta cała nerka i to wszystko bez leczenia, po 7 latach dał on 7 przerzutów tarczyca , watroba , płuca. Dostałam lek sutent-tabletki. Po 7-8 cyklach przyjmowania( straszne było samopoczucie) przerzuty znikneły. Teraz skonczyłam 15 cykl i nadal jest ok. Pisze to dla wszystkich którzy nie wierza w wyleczenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna lat 50

W 2010 mialam jasnokomorkowego raka nerki T1 G1 2,6x 4,0 cm usunieto mi czesc nerki chodze co pol roku na usg i tc glowy i rtg pluc boje sie kiedy mija wiecej czasu z jednej strinyy to radosc a z r´drugiej coraz wiekszy strach zalamalam sie i chodz ena psychoterapie jest duzo lepiej potrafie sie mimo to cieszyc ze zyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18lat temu wycieto mi nerke po 15 latach nastapil przerzut na lewy dolny plat ploca wycieto ploco po roku dostalem przerzuty na mostek prawe ploco jelito cienkie i trzustke biore lek sutent juz 10 serie wszystko zniknelo tylko pod mostkiem jest ale zmniejszyl sie jestem optymista 70 procent to wiara i optymizm mam 74 lata chce i mam dla kogo zyc nie zalamujcie sie zadni znachorzy ziola i inne cudowne uzdrawiania wierzyc lekarzom onkologom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po 24 cyklu sutent po usunieciu nerki mamprzezut 2 guzki srudpiersia 4i6mm od 2015r do tej pory horoba stoi w miejscu skutki uboczne objawyzespolu reka-stopa niedoczynnosc tarczycy grybica jamy ustnej biegunka wymioty-w trakcie brania leku.rece-stopy smaruje mascia-linomag duzo pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Jestem w trakcie 19 cyklu Sutent cały czas biorę dawkę 50 mg.Choroba stoi. Skutki uboczne ręka stopa . Mam pytanie .do Krysa ,Jaką bierzesz dawkę . czy przez cały czas jednakową czy ci zmieniali dawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×