Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lekkie krwawienie z odbytu


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Doktorze.Mam pytanie dotyczące lekkiego krwawienia z odbytu.Otoz 4 tyg temu urodzilam coreczke i w czasie ciazy nie zauwazylam zadnych niepokojacych mnie zmian w okolicy odbytu,natomiast teraz mam bardzo skape krwawienie i lekkie pieczenie w odbycie. Pieczenie rowniez odczuwam wtedy,kiedy oddaje stolec. Doktorrze czy to mogą byc te straszne hemoroidy,czy raczej sa to normalne zmiany poporodowe? Czy wobec tego mam sie zglosic do ginekologa,czy istnieje mozliwosc wyleczenia tego poprzez domowe sposoby? Dziekuje bardzo za odpowiedz,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej z tym problemem zgłoś się do chirurga. To prawdopodobnie żylaki odbytu (hemoroidy), które krwawią. Często pojawiają się u kobiet jako następstwo przebytej ciąży. Jeśli krwawią nie lecz ich sama tylko zgłoś się jak najszybciej do chirurga, wymaga to intensywnego leczenia farmakologicznego, a może i poszerzenia diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem w ten weekend trochę przy-szalałem piłem dużo wódki a na następny dzień po, wydaleniu stolca czułem pieczenie i okazało się że po przyłożeniu papieru do odbytu widać bardzo małe kropelki krwi w stolcu krwi nie ma . dzień wcześniej czułem się znakomicie!! mam 18lat *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie efekt podrażnienia żylaków odbytu (takie podrażnienie może wystąpić z powodu spożycia alkoholu). Żylaki wtedy mogą pękać i podkrwawiać. Radzę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu wyjaśni Panu całą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×