Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w mostku przy przełykaniu śliny


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczeni od paru miesiecy ma powiekszone wezly chlonne po lewej stronie szyji, usg wykazalo ze sa to wezly odczynowe. W nocy mam suchosc w gadle i szczypie mnie przy kazdym przełykaniu sliny. Dodam ze od paru lat mam zdiagnozowany refluks(8 lat temu mialem robiona gastroskopie) Bylem u laryngologa ktory powiedzial mi ze mam ropne migdaly, przepisal dosc silny antybiotyk w duzych dawkach ale nie pomogl. Wezly chlonne nadal powiekszone( dwa male guzki po lewej stronie szyji i jeden malutki pod lewa pacha). Zastanawiam sie czy nie mam moze zapalenia przełyku przez ten moj wieloletni refluks? Rano odcharkuje taka dziwna flegme i zageszczona galaretowata sline. I mam lekki bol przy polykaniu sliny . ( bol ten jet w mostku) gdy slina przeleci to ustaje jest tylko przez ta chwile co przełykam.Ostatnio niewiem skad mialem zapalenie jamy ustnej tzn mialem zaczerwieniony jezyk , dziasla i gardlo i strasznie mnie szczypalo przy przełykaniu jakis napojow gazowanych. Biore od paru dni ortanol(jakis tydzien) ale nie widze wiekszej poprawy. Moze nalezy go brac dluzej jesli bylo by to zapalenie przełyku Panie dokotrze?dodam ze co jakis czas wypije troche alkoholu najczesciej jest to wodka( moze utrudnia to wygojenie czy wy*leczenie tego przełyku? przyznam ze nie mam specialnej diety i jestem osoba otyla. waze 115kg, mam 27 lat. Czy to jest zapalenie przełyku? Jak długo takie cos sie leczy? Od dzis postanowilem ustalic sobie diete i schudnac . Moze to pomoze w leczeniu? Bo chyba leczenie zapalenia przełyku trwa dłuzej niz samego refluksu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te powiększone węzły chłonne są na pewno następstwem ropnego zapalenia migdałków a nie refluksu żołądkowo-przełykowego. Te wszystkie objawy raczej wskazują na proces zapalny w samym gardle i migdałkach, nie zaś związane są z refluksem. Skoro antybiotyki nie przynoszą poprawy w tym stanie zaplanym trzeba by rozważyć usunięcie migdałków. O tym jednak musi zadecydować laryngolog. Najpierw trzeba wyleczyć gardło i migdałki, a dopiero potem ewentualnie diagnozować żołądek i przełyk (leki typu Ortanol są bardzo skuteczne w refluksie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od paru dni czuje jak bym coś miał w gardle przy przełykaniu czegoś wczoraj postanowiłem wymiotowac bo myslalem ze cos mi staneło i dlatego tak jest jak wsadziłem palec dosc głeboko to poczulem takie dziewne jak by guzki nie wiem jak to nazwac i poruszalem je troche strasznie odstaja bo czuje jak na prawej stronie cos jak by mi blokowalo i teraz nie wiem co to jest biore aktualnie Axotret lek na trądzik dawka 10 mg mam 22 lata prosze powiedziec co to moze byc i czy to jest wywołane tym antybiotykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×