Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kidy ból jądra wskazuje na chorobę nowotworową?


Gość XxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. W sobotę minie 2 tygodnie jak pierwszy raz zaczęło mnie pobolewać jądro. Najpierw bolało jądro prawe i pachwina oraz jakby w środku prawego pośladka. Sprawdzałem jądra, ale chyba oba są podobne do siebie. Po bólu jądra pozostał teraz tylko lekki ból, który pojawia się od czasu do czasu. Jak dotykam jądro to lekki ból występuje wtedy jak dotknę to miejsce gdzie odchodzą w górę (do jamy brzusznej) te kanaliki. Czytałem w sieci, że nowotwór jądra bardzo szybko atakuje organizm i daje przerzuty. Jestem osobą bardzo bojącą się o swoje zdrowie i mam 2 pytania: 1. Czy ból pojawiający się tylko przy dotyku może być spowodowany rozwijającą się chorobą nowotworową? 2. Czy jeśli jest to jakiś nowotwór to 2,5 tygodnia po pierwszych odczuwalnych objawach mogą być już jakieś nieodwracalne zmiany nowotworowe? Np jakieś przerzuty, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ból pojawiający się tylko przy dotyku może być spowodowany rozwijającą się chorobą nowotworową? - rzadko tak jest, najczęściej jest to nadwrażliwość jądra na zbyt częste dotykanie lub jakiś stan zapalny, nowotwór związany jest najczęściej ze zmianą konsystencji jądra 2. Czy jeśli jest to jakiś nowotwór to 2,5 tygodnia po pierwszych odczuwalnych objawach mogą być już jakieś nieodwracalne zmiany nowotworowe? Np jakieś przerzuty, itp. - bardzo w to wątpię i raczej nie myślałbym w Pana przypadku o chorobie nowotworowej jąder, najlepiej, żeby Pana zbadał urolog, aby dokładnie wyjaśnił Panu obecną sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×