Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy migdały podniebne da się wyczuć na szyi?


Gość kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy migdały podniebne da sie wyczuć na szyji ? pytam poniewaz od kiedy moj dr stwierdzil zapalenie migdałow podneb. zauwazylam tez gulki po obu stonach szyji . z prawej jest wiekszy ... tuz pod zuchwa.... prosze mi powiedziec ile trwa zabieg wyciecia migdalkow , czy daje sie narkoze miejscowa czy tez caklowita ?? mecze sie z tymi migdalami przez cale larta , chyba sie zdecyduhe na ich wyciecie . wystarczy lekko zimna pogoda a tu bahh i juz sa powiekszone , lecz nie mam problemow z polykaniem , temperatury kaszlu itp. poprostu powiekszaja sie sobie o tak ... oraz czy migdalki daja sie poruszac ? nie za bardzo lecz troche tak , da je sie wyczuc palcem , czy to prawda ?? pszepraszam za tyle pytan ... oraz proszed mi powiedziec tez , czy mogdaly mozna smarowac mascia ogrzewajaca , oraz je ogrzewac ? dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Powiększone guzki to węzły chłonne zmienione odczynowo. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa około 1-2 godzin. Migdałki można wyczuć palcem badając jamę ustną. Maść rozgrzewająca nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile trwa taki stan zapalny tych wezłow chlonnych ? w poniedzialek o 10 wieczorem wziełam pierwsza tabletke antybiotyku . lecz naprawde ten wezeł chlonny jest duzy , do jakich rozmiarów moga urosnac takie wezły ? czy jest to grozne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa taki stan zapalny tych wezłow chlonnych ? - z reguły 1-2 tygodni lecz naprawde ten wezeł chlonny jest duzy , do jakich rozmiarów moga urosnac takie wezły ? - nawet do kilku centymetrów czy jest to grozne ? - to normalny odczyn na proces zapalny, normalna sytuacja kliniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×