Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrózek nasienny powiększony, nowotwór w mosznie?


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panie doktorze dzisiaj zauważyłem podczas kąpieli, (jak kucałem w wannie), że prawy nasieniowód lub powrózek nasienny (to coś co idzie od jądra w głąb ciała - ten mięsień) jest chyba ze 2 x grubszy od lewego. Jest on gładki i nie boli przy dotyku. Jedynie boli, ale też nie zawsze w miejscu gdzie dochodzi do jądra. To jądro jest takie samo wielkościowo jak drugie. Jutro idę się zapisać do lekarza. Jednak bardzo niepokoi mnie, że jest to jakiś nowotwór. Proszę o poradę doktora czy fakt, że ten powrózek jest 2 x grubszy od drugiego może wskazywać na nowotwór? Wiem, że diagnoza jest trudna przez internet, ale na pewno ma Pan doktor ogromne doświadczenie w porównaniu ze mną. Czy wskazuje to na nowotwór albo coś innego i groźnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę doktora czy fakt, że ten powrózek jest 2 x grubszy od drugiego może wskazywać na nowotwór? - trudno cokolwiek konkretnego napisać bez bezpośredniego badania, musi Pan sobie zdawać sprawę z tego, że czasami powrózki nasienne naturalnie mogą różnić się pod względem grubości Czy wskazuje to na nowotwór albo coś innego i groźnego? - raczej to tylko taka odmiana anatomiczna, nic groźnego, proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem (czasami bywa, że powodem pogrubienia są żylaki powrózka nasiennego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×