Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból końcówki najądrza


Gość Zdenerwowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdenerwowany

Dobry wieczór. Kilka dni temu pobolewało mnie jądro. Bolało jak chodziłem. Po prostu je czułem. Bolało mnie też w pachwinach i ciągnęło w jamie brzusznej. Badałem i sprawdzałem sobie jądra kilkanaście razy. Teraz przestały mnie boleć jądra. Jedynie odczuwam delikatny dyskomfort jak dotykam i delikatnie ściskam końcówki najądrza. Nie wiem czy jest to spowodowane jakąś patologią czy podrażnieniem. Zaczęło mnie boleć jakieś 9 dni temu i od tego czasu kilka razy na dzień dotykałem jądra i sprawdzałem. Mam kilka pytań, na którę proszę o odpowiedź: - Jeśli jest to podrażnienie to ile może trwać odczuwanie yskomfortu? - Jeśli jest to patologia to dlaczego nie bolą już mnie całe jądra tylko najądrza? Czy jeśli boli mnie przy dotyku to może być to rak jądra? Duże jest prawdopodobieństwo? - Jutro jestem wstępnie umówiony do urologa - czy jeśli jest to podrażnienie najądrza to lekarz będzie mógł trafnie postawić diagnozę? Mam na myśli tutaj fakt, żę podrażnione jądro będzie fałszowało badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to podrażnienie to ile może trwać odczuwanie yskomfortu? - dyskomfort może jeszcze potrwać kilka dni Jeśli jest to patologia to dlaczego nie bolą już mnie całe jądra tylko najądrza? Czy jeśli boli mnie przy dotyku to może być to rak jądra? Duże jest prawdopodobieństwo? - bardzo małe prawdopodobieństwo, że to rak, jednak jeśli dolegliwości nie ustąpią w ciągu kilku dni lub będzie Pan czymś zaniepokojony trzeba w tej sprawie skonsultować się z urologiem czy jeśli jest to podrażnienie najądrza to lekarz będzie mógł trafnie postawić diagnozę? - lekarz po badaniu na pewno postawi odpowiednią diagnozę, proszę się nie martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdenerwowany

Dziękuj, trochę się uspokoiłem. Jeślii będzie Pan jeszcze tak uprzejmy odpowiedzieć na moje pytanie - dlaczego boli najądrze przy dotyku? Jądro nie jest spuchnięte, nie ma tam żadnych guzków, nie mam gorączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdenerwowany

Mam ostatnie pytanie :-) Zakładając najgorszy scenariusz dla mnie czyli nowotwór - to 2-3 tygodni od pojawienia się pierwszych dolegliwości bólowych nie będzie za późno na leczenie? Czytałem, że nowotwór daje przerzuty nawet po około 1 miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×