Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poziom bilirubiny całkowitej przekroczony ponad czterokrotnie


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj odebrałem wyniki badań laboratoryjnych krwi. Oto one: AST 18,8 U/l ALT 12,6 U/l Bilirubina całkowita 72,7 mikromol/l Fosfataza zasadowa 31,4 U/l GGTP 21,1 U/l Wyników nie konsultowałem do tej pory z żadnym lekarzem, jednak zauważyłem czterokrotnie przekroczony maksymalny poziom bilirubiny całkowitej (na karcie zawarte są informacje o min i max poziomach). Dodatkowo dodam, że czasami odczuwam bóle brzucha, gałki oczne nie są białe - barwa przypomina lekko żółtą, czasami lekko przekrwione. Proszę o informację, czy powyższe wyniki i objawy mogą jednoznacznie wskazywać na jakąś chorobę? (jaką?) Czy muszę udać się do lekarza z wynikami badań, czy konieczne będą jakieś dodatkowe badania? Czy istnieją *domowe* sposoby na obniżenie poziomu bilirubiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację, czy powyższe wyniki i objawy mogą jednoznacznie wskazywać na jakąś chorobę? (jaką?) - ma Pan żółtaczkę, przyczyn tego stanu może być wiele, wymaga to dokładnej diagnostyki (żółtaczka przedwątrobowa, wątrobowa, pozawątrobowa patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BB%C3%B3%C5%82taczka_%28medycyna%29) Czy muszę udać się do lekarza z wynikami badań, czy konieczne będą jakieś dodatkowe badania? - trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z lekarzem, zapewne będzie konieczne wykonanie USG jamy brzusznej, dodatkowych badan laboratoryjnych, byc może TK jamy brzusznej, może konsultacja hepatologa Czy istnieją *domowe* sposoby na obniżenie poziomu bilirubiny? - najpierw trzeba poznać przyczynę żółtaczki (objaw choroby), a potem dopiero podjąć odpowiednie działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×