Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuszczona wątroba


Gość damian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ostatnio robiłem badanie krwi i USG wątroby.diagnoza : powiększona dł. ok. 167 mm, z echem rozlanego stłuszczenia bez dostrzegalnych zmian ogniskowych litych i torbielowych. do dam że mam kamień woreczku żołciowym 18,2mm. Badanie krwi wyniki: ALAT 97, ASPAT 30, Gamma GT 61.79 , Bilirubina Całkowita 0.97 , Dodam jeszcze że mam lekka niedoczynnośc tarczycy. Moje pytania brzmią* Czy jest coś niepokojącego w tych wynikach? Czy są jakieś przeciw wskazania do zabiegu laparoskopii woreczka żółciwego( mam zabieg za 2 dni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś niepokojącego w tych wynikach? - badania zbytnio nie odbiegają od normy, nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu cholecystektomii, właśnie przy kamicy mogą być takie wyniki Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu laparoskopii woreczka żółciwego( mam zabieg za 2 dni)? - nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej (Andy R.)

Damian. Pół roku temu zadałeś fachowe pytanie i nie doczekałeś się odpowiedzi. Teraz wiesz że autor tej strony liczy, że problemy rozwiążą się same. Ja mam podobny problem, tyle że mieszkam w Anglii gdzie sama diagnoza trwała 3 tygodnie a teraz czekam na spotkanie z gastrologiem. Ciekaw jestem czy twój problem zakończył się pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mój problem zakończył sie wycięciem woreczka w styczniu tego roku. i póżniej miałem spokój aż do zeszłego tygodnia kiedy robiąc badanie krwi znów mi wyszedł alt 80. jestem zapisany na wizyte do hepatologa i jak on tego nie wyjaśni to już nie wiem co dolega.a ty jaką dostałeś diagnoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wieslaw123

Witam Jestem świeżo po badaniu usg jamy brzusznej na, której wykazano, że: - powiększona i stłuszczona wątroba 152 mm - powiększona śledziona w górnej granicy normy , nie ukrywam iż jestem osobą niestroniącą od alkoholu. Lekarz robiący usg powiedział, że szykuje mi się dietka i że powinienem zrobić dodatkowe badania wątrobowe. Badanie krwi mam mieć jutro ale trochę się niepokoję - czy to mogą być początki marskości. Dodam, iż mam dopiero 29 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×