Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylak powrózka nasiennego a mniejsze jądro


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Dr mam pytanie dotyczące żylaków powrożka nasiennego ponieważ posiadam je a dokładnie nawróciły mi się one ok 7 msc temu i mam teraz mniejsze jądro tam gdzie wystepuje zylak czyli lewa strona czy ma to może coś wspólnego ?? i czy instnieje taka operacja aby one nie schodziły nadal mi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być, że w wyniku występowania przez długi okres żylaków powrózka nasiennego może dojść zmniejszenia się jądra w skutek niedokrwienia (zaniku tkanki jądra). Oczywiście stosuje się leczenie operacyjne żylaków powrózka nasiennego. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no ok ale panie Dr najlepsze jest to że ja już byłem kiedyś operowany na żylaki powrózka nasiennego i one mi powróciły, czy można przeprowadzić tak operacje aby one się nie nawracały? Pozdrawiam i dziękuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle powstawanie żylaków ma związek z bardzo aktywnym uprawianiem sportu? Od 12 lat uprawiam zawodowo mocno obciążającą dyscyplinę i mniej więcej od tylu też lat kojarzę te żylaki. Gdy dotykam to czuć żyły. Jest ich dużo, są poskręcane, lewe jądro jest nieco obniżone, samo jądro nie boli i jest mniejsze niż prawe, ale gdy mocniej ścisnę te żyły, to boli, szczególnie jest taka żyłka mniejsza, jakby skręcona, która boli przy mocniejszym uścisku lub uderzeniu, ból mam od roku. Czasami drętwieje mi lewa noga, ale kojarzę to raczej ze skrzywieniem kręgosłupa i rwą kulszową. Wizytę u urologa mam we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem 8 tyg. po operacji żylaków powrózka nasiennego. W dalszym ciągu odczuwam delikatny ból - dyskomfort ale martwi mnie bardzo, że w znacznym stopniu zmiejszyły mi się jądra i z opserwacji wydaje mi się że one się zmniejszają. Nie mam checi na sex a jak juz uprawiam to jadra sa tak pomniejszone ze lataja we wszystkie strony. Co trzeba zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×