Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrót przepukliny pępkowej po porodzie


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok po porodzie miałam zrobioną plastykę przepukliny pępkowej i kresy białej- dodam,ze mam także rozstęp mięśni nie operowany. Po 2 miesiącach od operacji nastąpił u mnie nawrót przepukliny pępkowej. Chciałabym się dowiedzieć czy powinnam przejść kolejną operację i czy powinnam mieć operację z użyciem siatki, bo chciałabym jeszcze mieć dziecko. Czy siatka dałaby większą pewność,że nie nastąpi nawrót choroby i czy siatka nie stanowi przeszkody w *byciu w ciąży*?? I jeszcze jedno pytanie czy po 2 przepuklinach nie ma medycznego wskazania do cesarskiego ciecia,bo chciałabym wiedzieć i nie rodzić naturalnie jeżeli to miałoby się zakończyć kolejna operacja przepukliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się dowiedzieć czy powinnam przejść kolejną operację i czy powinnam mieć operację z użyciem siatki, bo chciałabym jeszcze mieć dziecko. - Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacja nawrotu przepukliny, o tym czy z siatką musi zadecydować chirurg, który będzie Panią operował (czasami o tym decyduje się nawet w czasie zabiegu, mnie trudno powiedzieć bez bezpośredniego badania). Czy siatka dałaby większą pewność,że nie nastąpi nawrót choroby i czy siatka nie stanowi przeszkody w *byciu w ciąży*? - Siatka daje większą pewność co do braku w przyszłości nawrotu przepukliny, jednak może stanowić kłopot w czasie ciąży (niemożność rozszerzania się powłok jamy brzusznej z uwagi na materiał syntetyczny) I jeszcze jedno pytanie czy po 2 przepuklinach nie ma medycznego wskazania do cesarskiego ciecia,bo chciałabym wiedzieć i nie rodzić naturalnie jeżeli to miałoby się zakończyć kolejna operacja przepukliny. - Nie ma w tym względzie bezwzględnych wskazań do cięcia cesarskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×