Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyczuwalny guzek w odbycie w ciąży


Gość Ewa z Opola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa z Opola

Mam 26 lat i jestem w 7 miesiacu ciazy. Ciaza przebiega prawidlowo. 3 dni temu przy braniu prysznica wyczulam palcem przy wejsciu do odbytu maly guzek okolo 4 mm, nie krwawi troszke pobolewa ale minimalnie. Martwie sie ze to moze byc cos groznego.Dodam ze mam zatwardzenia, ktore sa podobno normalne w ciazy.Bardzo prosze o pomoc.Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Prawdopodobnie są to żylaki. Często pojawiają się one w przebiegu ciąży, ponieważ ciało kobiety ciężarnej wytwarza większe ilości krwi. Zaś naczynia krwionośne na skutek oddziaływania hormonów ciążowych rozszerzają się. Jednocześnie ucisk dziecka utrudnia powrót krwi z nóg do serca kobiety ciężarnej. Jedną z postaci żylaków są właśnie żylaki odbytu (hemoroidy), które często pojawiają się w ciąży. Dla prawidłowej diagnozy najlepiej udać się do swojego ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja mam podobny problem...i rowniez jestem w ciazy,w poczatku 6 miesiaca,dziwna narosl przy wejsciu do odbytu,wstydze sie z tym isc do lekarza.narosl nie krwawi,nie boli,ale sie tam znajduje,przy oddawaniu stolca jest wyczuwalna,nie wiem co zrobic*( wstydze sie isc do lekarza,nie mozna tego samodzielnie zwalczyc?*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś po tygodniu udręki z guzkami na odbycie, poszłam do chirurga ogólnego, okazało się że zrobił mi się w krwiak lekarz upuścił krwi i zawiązał guzek dzieki czemu jest lepiej, więc jeśli coś się zaczyna dziać to lepiej do lekarza, niech przepisze maść i czopki( wcześniej pomagał mi posterisan) jak nie pomogą to proktolog lub chirurg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w 7 m ciąży. Kilka dni temu wyczółam na odbycie dwa miękkie guziki które swędzą mnie i bolą jak siedzę lub dotykam. Co to może być? Czy to coś poważnego i powinnam iść z tym do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×