Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyczuwalne guzki krwawnicowe okolic odbytu


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 33 lata i poważny problem. Od około 6-ciu miesięcy mam kłopoty z wypróżnianiem się. Stolce są cienkie ze śluzem. Potem przez cały czas czuję mocne gniecenie w okolicy odbytu jakbym się nie wypróżnił do końca. W listopadzie zrobiłem badania i wyszła krew utajona w kale(+++). Następnie lekarz rodzinny wysłał mnie na kolonoskopie (w badaniu *per rectum* wyczuwalne twarde twory- w inwersji jako guzki krwawnicowe i zgrubienia pożylakowe) Światło jelita grubego prawidłowe.Ze względu na dużą sprężystość, pobrano wycinki hist.-pat. Rozpoznanie kliniczne to FOCI GLANDULARES SUSPECTI. Bardzo proszę o odpowiedż czy jest to coś poważnego i gdzie powinienem kierować się dalej. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic groźnego. Wynik histopatologiczny sugeruje ogniska gruczołowe (typowe dla tej okolicy). Radzę jeszcze z tym problemem udać się do proktologa. Z uwagi na zaawansowanie guzków krwawnicowych może zalecić leczenie operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedż, ale pojawił się kolejny problem. Mianowicie dziś odebrałem wyniki kolejnych badań CEA gdzie norma jest 5,0 a w moim przypadku jest 6,34. O czym to może świadczyć. Z góry dziękuję za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma jest w niewielkim stopniu przekroczona i raczej nieistotna klinicznie (palenie tytoniu i stan zapalny przewlekły mogą mieć wpływ na to badanie). Proszę jednak skosnultować ten wynik jeszcze z lekarzem prowadzącym. patrz także: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×