Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Taśmowate stolce a IBS


Gość Bartek / Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamila

1. Od ubiegłego roku mogła się rozwinąć jakaś patologia w trzustce? Jakiś stan zapalny? - Karol, na prawdę nikt nie jest jasnowidzem i bez dodatkowych badań nie jest w stanie Ci powiedzieć, czy w Twojej trzustce jest jakaś patologia, czy nie. Doradzam USG. 2. Czy jeśli jest stan zapalny w trzustce to alkohol zawsze wywołuje ból w trzustce? -Często,ale nie zawsze. Przy chorobach trzustki odradzane jest picie jakiegokolwiek alkoholu! 3. Czy może to być stan zapalny w żołądku? Jeśli tak to może tak być, że nie zawsze jedzenie i alkohol powodują dolegliwości? -Może. Dla potwierdzenia - wizyta u gastrologa i wykonanie gastroskopii. Wtedy będziesz miał pewność czy jest to np. zapalenie błony śluzowej żołądka czy nie. 4. CZy w przypadku problemów z trzustką (przewlekłe zapalenie trzustki) - ob, crp, amylaza i lipaza się zmieniają? Jakie są to odchylenia? -Przy przewlekłym zap. trzustki amylaza w surowicy często sięga tysiąca a nawet go przekracza. Piszesz,że wyniki masz w normie! 5. Czy w przewlekłym zapaleniu trzustki ból się powiększa w przypadku ucisku powłok brzusznych? -Ból występójący przy PZT to silny ból w nadbrzuszu, promieniujący do pleców. Jest to ból nie do wytrzymania, utrzymuje się od paru godz. do paru dni. często leki przeciwbólowe nie pomagają. Pacjent jest tak obolały, nie może normalnie funkcjonować. Przy ucisku czasami też boli. Z Twojego opisu raczej wynika,że nie masz PZT. Papkowate stolce i resztki jedzenia (owoce, kukurydza) zdarzają się też u zdrowych ludzi. Przy PZT występują długotrwałe TŁUSTE I CUCHNĄCE BIEGUNKI. Radzę jak w poprzednim poście, ograniczyć tłuste pokarmy i alkohol a w razie wątpliwości udać się do lekarza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Dziękuję bardzo Kamilo. A czy przy ostrym zapaleniu trzustki ból jest dużo silniejszy niż przy PZT? Czy przy PZT i OZT zmienia się ob i crp? A czy ból w lewym nadbrzuszu to moze byc objaw IBS??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Witam wszystkich. Od około 2-3 miesięcy męczą mnie bóle w lewym nadbrzuszu pod żebrami. Jest to taki dziwny ból, tak jakby ciągłe naprężenie mięśni. W ciągu tych 3 miesięcy robiłem 2 razy serię badań krwi ( w tym w kierunku wątroby i trzustki) i badanie moczu łącznie z amylazą w moczu. Wyniki są jak to lekarz określił bardzo dobre, bo OB na poziomie 1 i brak stanu zapalnego, ponieważ crp jest ujemne. W ubiegłym tygodniu coś mnie podkusiło, żeby wykonać badanie w kierunku pasożytów, i wyszło mi, że mam lamblie. W związku z powyższym proszę o udzielenie mi informacji na: - czy lamblia może powodować takie objawy, że mnie boli w lewym nadbrzuszu? - Jak długo się leczy lamblię? Jakie są to leki? - Czy moją żona też powinna się profilaktycznie poddać leczeniu? - Czy te moje bóle w nadbrzuszu głównie z lewej strony (bardzo rzadko po prawej stronie) mogą być objawem, że mam stan zapalny trzustki i/lub wątroby spowodowany przez lamblię??? Jeśli tak to dlaczego amylaza i próby wątrobowe są w normie? Dziękuję i proszę o udzielenie mi indformacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Witam! Mam 27 lat od około 2 miesięcy zauważyłem ,że przy oddawaniu stolca pojawia się krew, poźniej tą krew miałem już codziennie przy oddawaniu stolca, miałem badanie rektoskopii , okazało się że mam hemoroidy stpień I/II, dostałem tabletki i czopki, której biore od tygodnia, ale nie ma poprawy, nadal przy oddawaniu stolca pojawia się krew- zazwyczaj kilka kropli pokrywających stolec.Stolce mam regularne i nie mam w sumie żadnych innych objawów brzusznych.Czasme piecze mnie odbyt przy oddawaniu stolca.Chciałem się jak długo moga się pojawiąc krwawienie mimo, że biorę leki?i czy to możliwe, że po tygodniu leczenia, krwawienie nadal sie pojawia, boję się, że to może być rak jelita.Prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 27 lat, od około miesiąca pojawia się u mnie krew przy oddawaniu stolca. Miałem robioną rektoskopię-okazało się , że mam hemoroidy stopień I/II, dostałem maść, czopki, tabletki,biorę je od tygodnia, ale krew nadal pojawia się w stolcu,jest zawsze na powierzchni stolca, nie mam jej dużo.Stolce są regularne i normlalne.Chciałem się dowiedzieć jak długo może się pojawiać krew-mimo leczenia?boję się, że może to być rak jelita.Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×