Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złogi w drogach żółciowych po wycięciu pęcherzyka?


Gość damian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry czy po wycięciu pęcherzyka żólciowego możliwe jest powstawanie złogów w drogach żółciowych? podobno to w pęcherzyku leży problem czy to prawda? pisze te pytanie ponieważ zaciekawił mnie ostatni wątek, gdzie pacjent po laparoskopii miał OZT. I mam jeszcze jedno pytanie: od około tygodnia mam luzne stolce, mam kamien w woreczku wielkośc 18,2 mm, co może byc przyczyna stolca? czyżby ten kamień trochę nie pokoi mnie to. proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Możliwe jest tworzenie się kamieni w drogach żółciowych po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Wynika to z anatomii dróg żółciowych, z których usuwa się tylko część. Luźne stolce mogą być wynikiem diety, infekcji, stosowanych leków. Także przyczyn jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za odpowiedz. Mam jeszcze dwa pytania: Czy po wycięciu pęcherzyka żółciowego, stosowanie środków farmakologicznych powodujących działanie żółciopędne przeciwdziała powstawaniu złogów w drogach żółciowych? I jak często powstają złogi w drogach żółciowych po wycieciu pęcherzyka? proszę o odpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie osoby z kamicą pęcherzyka żółciowego mają duże prawdopodobieństwo kamicy pozostałych dróg żółciowych. Leczeniem farmakologicznym powinien zająć się lekarz, na własną rękę radzę się nie leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry ,mam prozbe i zarazem pytanie ,bardzo sie boje,jestem po operacji usuniecia pecherzyka 7 lat temu ,od miesiaca mam dziwne objawy ,nudnosci ,wymioty ,biegunke ,bylam w szpitalu zrobiono mi gastroskopie i jest krwotoczne nadzerkowe zapalenie zoladka i dwunastnicy i duzo żłóci ,bralam anestelog ,3 tyg bylo nawet dobrze ,trzy dni temu znowu wystapily wymioty ,nudnosci i biegunka ,lekarz zmienil mi lek na ursofalk ,gealcid ,i przeciwwymiotny ,mialam zrobione usg i nie ma zadnych zmian ogniskowych ,przewdy pecheyka bez stanow zapalnych ,boje sie ze mogly mi sie zrobic jakies zlogi ,kamienie w przewodach bo lekarz tak zasugerowal .Mam pytanie ,czy moga wystapic kamienie w tych przewodach ,jesli tak to jak sie je leczy boje sie ze znowu operacyjnie ,dodam ze nie mialam laparoskopia wykonywany zabieg tylko normalnie operacyjnie.Czy moje objawy sa normalne dlatego ze nie mam tego pecherzyka ? czy nie grozi to czyms powaznym ? bardzo prosze o szybka odpowiedz bo juz nie wiem co mam robic .Z gory dziekuje .Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×