Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niegojąca się rana po implantacji zastawki komorowo-otrzewnowej


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Od ostat. zabiegu wszczepienia do głowy zastawki minęło 8 m cy/14.05.2009. W tym czasie zawsze pojawiał się 3-4 milimetrowy otwór w identycznym miejscu-połączeniu zastawki z przewodem odprowadzającym płyny do otrzewnej.Pisze zawsze gdyż w ub. roku w sumie miałam 4 zabiegi w tym 2 razy wszczepienie zastawki raz usunięcie 30.04.2009 i w listopadzie 2009 *czyszczenie rany* .Cały czas rana się nie goi do końca i wypływa z niej w niewielkiej ilości wodny płyn o żółtym zabarwieniu nie jest to żadna ropiejąca wydzielina. Przyjmuję seriami antybiotyk przeciwbakteryjny .I niestety nie wiem już co mam robić .Proponuje mi się 5 zabieg wymiany zastawki .Na ranę przykładam Atrauman Ag trochę ten kompres pomaga Wydzielina jest teraz śladowa ale jest i nadal się nie goi.Proszę o odpowiedź co mam robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech Pani spróbuje wydzielinę dać do badania mikrobiologicznego (na posiew) z ewentualnym antybiogramem. Po otrzymaniu wyniku badania jeśli wykaże jakiś patogen będzie można włączyć odpowiedni antybiotyk celowany. O tym wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz podaję przyczynę niegojącej się rany .W końcu z własnej inicjatywy wykonałam test alergiczny .......Okazało się ,ze jestem uczulona na tę zastawkę Ale żaden neurochirurg nie chciał jak prosiłam skierować mnie na test. Piszę to dla innych poszukujących rady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miwiana

Ja mam już 4 zastawke..wyciek przy Bebnie 2 zastawki meczyl mnie 7 lat.cały cza dezynfekcja spirytus Sal. ,woda utlen.,riwanol.i okazało się ze rozpuszczalne szwy niestety się nie rozpuscily,więc może tędy drogą?potem same wyszly i wyciek ropny ustapil .Cierpliwosc sie w koncu oplacila.zycze powodzenia i uwazac prosze na obcisle ciuchy-moga przeszkadzac drenowi nawet doprowadzić do niedroznosci. Nadzieja niech nigdy Pania nie opuszcza&#9786*Zycze zdroweczka i pozdrawiam&#9786*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×