Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie wyrostka mieczykowatego a refluks żołądkowy


Gość AniaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze! Od 4 lat choruje na refluks zolądkowo przełykowy. Ostatnio objawy nasilily sie, rano odchrakuje albo jakas dziwna flegme albo galaretowata przezroczysta sline. W nocy boli mnie gardlo . zauwazylam jedna niepokojaca rzecz jak nadusze na wrostek mieczykowaty to mnie pobolewa. Sam zoladek czy inne organy wogole mnie nie bola tylko ten wyrostek i tylko przy ucisku. Czy ma to jakies powiazanie z chorba refluksowa? Mam 26 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to raczej sprawa całkiem niezależna. Prawdopodobne to zapalenie samej kości lub okostnej wyrostka mieczykowatego mostka. Proszę spróbować zastosować żele przeciwbólowe przeciwzapalne miejscowo. Jeśli dolegliwości nie ustąpią radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też problemy z tym wyrostkiem, które pojawiły mi się kilka tygodni temu a od wielu lat zmagam się z refluksem. Od pół roku czuję się słabo, a objawy związane z poranną flegmą mam identyczne. Ciężko mi uwierzyć że wyrostek i refluks to zdarzenia niezależne ale może tak jest. Problem polega jednak na tym że z wyrostkiem wiele zrobić nie można (w przeciwieństwie do refluksu). W każdym razie mój lekarz - do którego mam zaufanie - koncentruje się na refluksie a jego zdaniem zapalenie wyrostka samo przejdzie. Oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 26 lat od pewnego czasu boli mnie zoladek zrobilem wszystkie badanie USG MORFOLOGIE EKG SERCA ZDJECIE RTG i tam wyszlo mi ze mam zakrzywiony wyrostek mieczykowaty zrobilem jeszczce GASTROSKOPIE TU ZAS WYSZLA MI PRZEPUKLINA PRZELYKOWA dajcie mi znac jak z tym walczyc bo to juz mi na nerwy dziala codziennie zamartwiam sie o siebie bo pobolewa mnie to a tabletki lykam od jakis 4 tyodni moze troszke zelzylo ale niejest to tak jak ma bym prosze was o pomoc i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Refluks i obrzęk mieczyka? Mi się wydaje że jest z tym powiązanie. Nawet czasem jak się pozginam to wydaje mi się ze ten opuchniety wyrostek moeczykowaty drażni moją przepukline roztworu. Co powoduje wylew kwasów do przełyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×