Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie przełyku


Gość bartii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od paru lat mam zdiagnozowany refluks(jakies 8 lat temu wykryli mi to w gastroskopii). Na poczatku go leczylem, raz bylo lepiej raz gorzej. Ostatnimi czasy powiekszyly mie sie wezly chlonne po lewej stronie szyi(dwa guzki) i ujeden maly guzek pod pacha. Byłem na usg wezlow szyjnych i jak lekarz mi powiedzial sa powiekszone odczynowo. Ostatnio mam problemy z gardlem , jama ustna i przełykiem, tzn mam suchosc w gadle i strasznie mnie szczypie przy przełykaniu sliny w nocy. jak pije jakis gazowany napoj to strasznie mnie szczypie w jamie ustnej( dziasla i jezyk) , w gardle oraz czasami w przełyku. Ostatnio przez dwa dni jak polykalem sline to przy kazdym polknieciu odczuwalem lekkie pobolewanie w mostku.( w przełyku) teraz juz nie boli. Byłem u laryngologa ktory powiedzial ze mam ropne migdały i przepisal antybiotyk. Skonczylem go brac ale poprawy nie widze. Czy to moze byc przez refluks te wszystkie dolegliwosci? Moze mam zapalenie przełyku ktore powstały przez dlugolteni nieleczony refluks? Dodam ze jestem osoba otyla. nie chudne, wyniki krwi tez mam dobre. Ostatnio rodzinny przepisal mi ortanol( dawka tylko na dwa tyg zazywania) i srednio pomoglo. Moze jesli to jest np zapalenie przełyku powinienem brac ten lek przez dluzszy okres? i zmienic diete oraz nie objadac sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to moze byc przez refluks te wszystkie dolegliwosci? - tak, takie objawy mogą być spowodowane refluksem żołądkowo-przełykowym Moze mam zapalenie przełyku ktore powstały przez dlugolteni nieleczony refluks? - tak też może być, aby dokładnie zdiagnozować problem należałoby wykonać kontrolną gastroskopię, o tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący najlepiej gastroenterolog Moze jesli to jest np zapalenie przełyku powinienem brac ten lek przez dluzszy okres? i zmienic diete oraz nie objadac sie? - leczenie w przypadku zapalenia przełyku z reguły jest dłuższe, należy oczywiście stosować dietę jak w chorobie wrzodowej, jednak jeśli leki nie skutkują jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×