Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzy w okolicach jajnika


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa guzy w okolicach jajnika ( lub w jajniku ), jeden jest mały w wielkości guziczka, w odległości ok 1 centymetra jest drugi znacznie większy guz, oba są twarde i nie powodują bólu.W ogóle nie dają o sobie znać poza tym, że są.Ostatnie badanie cytologiczne miałam pół roku temu i nie wykazały zmian nowotworowych. Chciałam się dowiedzieć czy to może być przepuklina? Na jakie badania powinnam się zgłosić oraz o jakiej specjalizacji wybrać lekarza? Czy badanie USG wykaże co to są za guzy? Z góry dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem Małgorzata 26lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy udać się na badanoie do ginekologa,który badaniem zestawionym /też USG/rozpozna guzy.W początkowym okresie,guzy mogą nie wywoływać,żadnych objawów,chyba,że są,to nowotwory feminizujące,maskulinizujące lub hormonalnie czynne.Może z czasem występować uczucie puchliny brzusznej.W każdym przypadku guza należy wykonać laparotomię i zbadać histopatologicznie.Można też leczyć środkami cytostatycznymi,ale o tym zadecyduje lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Jestem w 7 tyg ciąży... dziś wyczułam w okolicach prawego jajnika- ok 2 cm pod- malutkiego guzka... co może być tego przyczyną?... wizyte u ginekologa mam dopiero za 3tyg... dlatego chciałabym wiedzieć juz wcześniej jakie mogą być tego objawy. Również czekam na odpowiedź... z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 20 lat jeszcze nie bylam u ginekologa ale wyczulam pod palcem jakies guzki na lewym jajniku i nie wiem co to jest. Ide w srode do lekarza. powiedzcie mi co to moze byc? Zauwazylam to przed okresem a teraz po okresie nie wyczuwam tak duzych tych guzkow sa one mniejsze. Nie mam wogole zadnych objawow nie boli mnie bo ani nic. Błagam powiedzcie mi co to moze byc czy ta rak:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bylam w poniedzialek u lekarza i mam guza na lewym jajniku i doktor powiedzial mi ze mam guzy po porodzie nie wiem co to jest ale jeszcze ide jutro mam antybiotyk i reszte lekow bo to jest zapalenie i musi mi to przesc aby je usunac i mialam robiana cytologie i to nie jest rak szyjki macicy to boli nie moge siedziec na tylku i noga lewa mnie boli ale nie denerwujcie sie kobietki bedzie wszystko wpozadku pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac 19 lat wykryto u mnie cystę wielkości piesci doktora ktory usunol mi przy okazji jajnik powiedzial mi ze mam 50 procet na zajscie w caze dla mnie byl to wyrok bylam pewna ze ich nie bede miec ale mam trojke...ale po ostatniej ciazy (rok temu) stwierdzil ze mam guzka na nastepnym ale go nie rusza mowi ze nie trzeba bo nie rosnie ale ja umieram ze strachu choc niemam zadnych objawow co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakas plaga bo duzo mlodych ladnych kobiet ma problemy z jajnikami ,rozne cysty tzw torbiele miesniaki ,poronienia,pozamaciczne ciaze ,skad sie to bierze ?,najgorsze ze jak ci usuną taka cyste to ona moze sie odnowic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×