Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cysta podżuchwowa


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Córa 6 lat mam pod żuchwą wyczuwalną kulkę. WG usg prywatnie na szyi środkowej w miesjcu wyczuwalnego oporu stwierdza się wilokomorowa przestrzeń płynową o gęstszej zawartości wielkości 23x15x20 mm. Poniżej tej zmiany obszar hyperechogeniczny niejdnorodny podobne wielkości. Tarsczyca ślinianki bz, powiększonych węzłów chłonnych na szyi nie stwierdzono. Wskazane MR szyi. Troche sie martwię, termin w prokocimiu 1-02, termin operacji 23-02. Czy mam spieszyc się z tym badaniem MR i nalegac przed operacją. I czy mozna wiedziec cos więcej, czy to rodzaj nowotworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam spieszyc się z tym badaniem MR i nalegac przed operacją. - można wszytsko wykonać w trybie planowym i tak terminy nie są długie I czy mozna wiedziec cos więcej, czy to rodzaj nowotworu? - przestawiony obraz USG sugeruje raczej torbiel środkową szyi czyli zmianę łagodną, nienowotworową, ale wymagającą doszczętnego usunięcia i poddania jej szczegółowej diagnostyce histopatologicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Witam. W dzieciństwie też miałem cystę podżuchwową, rozrastała się w dość szybkim tempie. Miałem przechodzić operację, ale stało się tak że cysta sama się wchłonęła i znikła. Z tego co wiem jest to rodzaj nowotworu, ale łagodnego. Nie musi się Pani nazbyt martwić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Miałem/mam coś, co w dzieciństwie dwadzieścia parę lat temu zdiagnozowano jako cysta środkowa szyi. Raz w wieku 8 lat narosło do dużych rozmiarów i sączyła się ropa spod skóry. Usunięto chirurgicznie. Bardzo szybko (rok-dwa) zrobiło się znowu. Ponownie usunięto. Podobno tym razem dokładnie. Nie minęło 5 lat i znów się zrobiła. Już mnie mieli kroić, kiedy po 4 dniach w szpitalu zaczęła się kurczyć. Zniknęła niemal całkowicie, a potem była już nie wyczuwalna w żaden sposób. Podejrzewam, że jednak jakieś tyci tyci coś zostaje, bo cysta wraca co jakiś czas. Nie ma znaczenia pora roku, czy jest zimno czy ciepło. Piszę o tym, ponieważ po operacji chodziłem na naświetlanie lampami takimi rozgrzewającymi. Powiedziano, że ma to zapobiec powrotowi. Sam sobie z tą cystą radzę. Jak zaczyna rosnąć, to tak boli, że ledwo mówię i jem. Trwa to kilka dni do miesiąca. Jak się za to nie wezmę, to sobie tak siedzi pod szyją i boli. Jak już się nie powiększa, to znacznie słabiej boli. Jej rozpad/zanik zaczyna się jak przeprowadzę kurację. Raz na dwa, trzy dni w wannie przykładam sobie do szyi prysznic i kieruję mały strumień wody zaczynając od normalnej, żeby się nie poparzyć, do naprawdę mocno gorącej, ale tak, żeby nie parzyło. I tak przez 5 - 10 minut. Zastosowanie dwa do czterech razy powoduje, że po kilku dniach wzrost się zatrzymuje i cysta maleje. Gdy już maleje, to imadłem ją można ściskać i i tak nie boli. Taka ciekawostka - może się komuś przyda. Jak ktoś ma coś podobnego niech się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Moja córeczka 3 letnia ma taką torbiel na razie nic sie nie dzieje tylko widać ją śmieje sie że to *jabłko adama * które kobiety nie posiadają , boje sie ją operować włśnie ze względu na nawroty jego dzięki ci zazula na porady ja zobacze ze rośnie bedziemy nagrzewać a napisz mi jakimi lampami w przychodni nagrzewali ci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!!Moja córka jast po usunięciu kaszaka-prawdopodobnie,ale raczej bedzie to cysta środkowa szyi od dwóch miesiecy sączy się ropa.Pani chirurg teraz dopiero stwierdziła,ze jedna córka pójdzie do szpitala,bo podejrzewa tą chorobę-nie mam siły i współczuję tym wszystkim dzieciom co muszą już przechodzić takie choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mój syn od urodzenia miał pod brodą taki maleńki kaszaczek, lekarz pierwszego kontaktu mówił, żeby tego nie ruszac. W lutym tego roku (9 lat) kaszaczek zmienił się nagle w wielką gulę wypełnioną ropą. Trafiliśmy do prokocimia (Kraków) na chirurgie. Pod narkozą miał czyszczone wszystko a potem długo leczył stał zapalny. Został też zapisany na terminowy zabieg (za tydzien). Czytam wpisy na necie i okropnie się boje, więszkość pisze, że to odrasta po jakimś czasie i wnawia się wielokrotnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×