Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększające się zmiany w jadrze


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mialbym pytanie, jakis rok temu wyczulem na gornej czesci lewego jądra maly guzek zapewne byl juz wczesniej tylko nie zwracalem na to uwagi.W czerwcu udalem sie do lekarza jednego z najlepszych chirurgow w okolicy. Po zbadaniu uznał ze wszystko jest ok, ze tak powinno byc mowil cos o asymetrii jader. Jednak ostatnio zauwarzylem jakby zrobilo sie wieksze z dwa razy takie niz prawe sam nie wiem co mam z tym robic, od czasu do czasu lekko boli ale ten bol jest chwilowy.i zaraz znika. Czy to napewno jest nowotwor czy moze wodniak albo jeszcze cos innego. Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku czyli nowotworze jader czy jakies bardziej rozwiniete zmiany? Bo w dotyku jadra nie jest twarde tylko jakby spręzyste, miękkie sam juz nie wiem jutro postaram sie pojsc do urologa moze cos poradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość On31_Poznań

Ja miałem złośliwy rak zarodkowy, jądro twardsze i powiększone około 1,5-2 razy. Pobolewało czasem podbrzusze i okolice pachwiny, samo jądro czasem jakby kłuło trochę. Nie rosło wcale szybko, ale decyzja była natychmiastowa - usunięcie. Poza tym od ponad 2 lat tylko kontrola onkologiczna i nic więcej. Odwagi i powodzenia!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pogratulowac :) a wiesz moze po tych objawach co napisalem co to moze byc? 20 stycznia ide na usg to sie okaze co tam siedzi, ale nie mam tak jak Ty. Ono nie jest twardsze, jest bardziej miekkie, zdziwilem sie troche bo dzisiaj wstalem dosyc wczesnie rano okolo godziny 6 i jak zawsze juz z przewrazliwienia:) musialem sprawdzic palcem to wtedy nic nie poczulem nie mam pojecia co to jest raz jest jakby mniejsze a zaraz wieksze i widac ze to cos jest na gorze jadra jest jakby odrebna tkanka. Czy moze to byc cos innego niz nowotwor? Czy nowotwory sa umiejscowione na gornej czesci czy dolnej czesci jadra czy to bez roznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×