Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma probabiliter lobulare invasivum


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z ogromną prośbą o przetłumaczenie wyniku: Inflitratio carcinomatosa. Carcinoma probabiliter lobulare invasivum. Na innym wyniku jest napisane: ca mammae sin BCT + SLN Chodzi o raka piersi, wiem, że jest złośliwy, chciałabym jednak wiedzieć, którego stopnia, jak bardzo jest złośliwy. To jedyne informacje zapisane w wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflitratio carcinomatosa. (Naciek nowotworowy) Carcinoma probabiliter lobulare invasivum. (rak prawdopodobnie zrazikowy inwazyjny) ca mammae sin (rak sutka lewego) BCT + SLN (usunięcie guza sutka z marginesem i usunięcie zawartości dołu pachowego) Tylko te dane nie pozwolą mi na określenie rokowania (wielkość raka, umiejscowienie, przerzuty do węzłów i odległe, rozpoznanie histopatologiczne po operacji, opis samego zabiegu). Rak należy do jednych z bardziej agresywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Operacja wycięcia odbędzie się dopiero za parę dni, mają usunąć tylko guz i okolice, nie całą pierś. przerzutów w dotychczas przebadanych miejscach nie wykryto. Jeśli chodzi o wielkość to jest to 25 mm, znajduje się na pograniczu kwadrantów górnych - tyle jest napisane. Czy to mówi Panu coś więcej? Mam też inne pytanie: moja mama (chodzi o osobę, u której wykryto tego raka) ma również wirusowe zapalenie wątroby typu C. Czy to może jakoś utrudnić leczenie? Będę bardzo wdzięczna za poświęcenie mi jeszcze paru chwil i dziękuję za powyższe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Te dodatkowe informacje nie wprowadzają nic nowego, jeśli chodzi o przybliżenie rokowania. Na pewno WZW typu C może wpłynąć na leczenie. Wszystko oczywiście zależy czy jest to leczone WZW, jaki jest stan ogólny pacjenta. Wszystkie takie informacje zawsze brane są pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×