Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zawód chirurg


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jestem w 3klasie gimnazjum,interesuję się medycyną i chciałbym ratować życie innym ludziom.Ciekawi mnie chirurgia i choć dużo osób mi odradza bo uważa,że trudne i męczące. Mam parę pytań bardzo głupich bo nic nie wiem co mam robić aby ją studiować.Teraz nauczycielka biologii doradziła mi iść do ogólniaka i w drugiej klasie wybrać rozszerzoną chemię i biologię-potem zdawać z tego maturę. I gdybym tak zrobił to co potem?-mieszkam we Wrocławiu i narazie mam oceny średnie(wg.moich oczekiwań)jednak już pod koniec roku zamierzam mieć 5.0,i oceny bdb z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Jeżeli zrobiłbym tak jak doradziła moją nauczycielka to gdzie mam iść aby studiować biologię/w zasadzie chirurgię.Wiem,we Wrocławiu jest AM... Tylko nie wiem nic więcej :D Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba zdać egzamin na Akademię Medyczną. Studia trwają 6 lat. Po ukończeniu studiów roczny staż podyplomowy zakończony egzaminem państwowym. Potem w zależności od wyników egzaminów można starać się o specjalizację z chirurgii ogólnej (lub innej). Jeśli dostanie się na tą specjalizację staż trwa 6 lat i po tym czasie zakończony jest egzaminem państwowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale wiesz może co mam robić po gimnazjum aby studiować tę medycynę na kierunku lekarskim? Może jakaś rada*jestem w 3 gimnazjum i na te tematy jestem pusty,wcześniej mnie interesowały tylko gry na komputerze więc świat wirtualny...To kończę gimnazjum z wyróżnieniem i co dalej jaka szkoła aby się dostać na te studia i dobrze wypaść.(Wrocław jak co) I mam pytanie co na kierunku lekarskim na takich studiach jest ciekawego,jakieś przedmioty,poziom trudności,procent zdawania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zajmij się dokładnie naukami przyrodniczymi. Potem dostań się do liceum o profilu przyrodniczym (rozszerzona biologia i chemia). Zanim zaczniesz zdawać na akademię medyczną wszystko jeszcze może się zmienić pod względem egzaminów. Poziom trudności jest bardzo duży, duża liczba osób nie zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×