Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból blizny po latach od cesarskiego cięcia


Gość Teresa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 31 lat jestem po trzech cięciach cesarskich ostatnie miałam trzy lata temu mam pytanie czy po tak długim okresie powinna jeszcze bolec blizna?Przeszywający ból pojawia się zawsze z lewej strony cięcia tak w połowie blizny towarzyszy mu zawsze ostre pieczenie skóry dodatkowo mam problem ze wzgórkiem łonowym również boli mam problem by założyc jakiekolwiek spodnie pod palcami da się wyczuc w tych okolicach jakby guzy wielkości 1.5cm.Czy to coś poważnego?gdzie powinnam się zgłosic z tym problemem??Dodam jeszcze że miałam ściągnięte szwy 10 dni po zabiegu a mimo to blizna się bardzo rozeszła czy to może byc przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania co to może być. Bóle powinny już dawno ustąpić po tak długim czasie. Czasami w miejscu blizny po cięciu cesarskim powstaje endometrioza (bóle często skorelowane są z krwawieniem miesiączkowym). Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym, który po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiec.Faktycznie ból narasta bardziej dwa tygodnie przed miesiączką.I tyle się utrzymuje,ale czasem kilka razy dziennie jest tak mocny że nie da się wytrzymac (jakby wbito grubą trzy cm.igłę w bliznę) i promieniuje od połowy blizny do wzgórka łonowego.Może źle się zrosła rana a jeśli są to zrosty? to jak się można ich pozbyc??Może jakieś maści by pomogły?Jeszcze raz dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mialam dokladnie ten sam problem kilka lat temu.okazalo sie,ze jest to endometrium blizny,czyli podczas cesarki na rane przeniosly sie komorki macierzyste z macicy i tak sobie paskudztwo latami narastalo.wyczuwalne mialam 2 guzy,ktore po czasie zaczely wrastac do srodka!!mialam wycinane w prywatnej klinice w bydgoszczy i od tego czasu mam spokoj.radze Tobie isc z tym do dobrego ginekologa lub chirurga.pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz byłam na zabiegu - te same objawy - endometrioza na bliźnie po cięciu, ja zrobiłam to po 5 latach od cesarki, lekarz powiedział że gdybym jeszcze poczekał zakładaliby mi siatkę podtrzymującą bo to rośnie ( mój guzek był jak małe jajko) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu czy możesz dać mi namiary na klinikę w Bydgoszczy oraz na lekarza który zdiagnozowłał chorobę. W moim mieście lekarze mnie ignorują i udają że nie ma problemu a ból nie chce ustąpić. Pozdrawiam Adrianna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×