Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące jądro


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Co możę powodować ból w prawym jądrze. Ból trwa sekunde, jest rwący. Czasem jest on rozciągnięty do pachwiny, a nawet w okolice nerek. Ból pojawia się bardzo często w ciągu dnia. Jądro boli tylko jak chodzę - jak siedzę lub leżę to nie boli. Czasem odczuwam też nieprzyjemne uczucie jak idę po dworze i jest mi zimno w okolice jądra. Poza tym jądro nie jest ciepłe, ani nie jest powiększone. Ma podobne kształty jak lewe. Czy takie objawy mogą wskazywać na raka jądra? Jeśli konieczna jest wizyta u urologa to czy potrzbne jest do niego skierowanie? Wiadomo jakie są terminy, czy w związku tym nie będzie za późno na wylecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie objawy mogą wskazywać na raka jądra? - raczej tego nie sugerują, to być może jakiś samoistny nerwoból Jeśli konieczna jest wizyta u urologa to czy potrzebne jest do niego skierowanie? - wystarczy zwykła wizyta u lekarza rodzinnego, on zadecyduje czy jest potrzebna wizyta u urologa Wiadomo jakie są terminy, czy w związku tym nie będzie za późno na wylecznie? - nic niepokojącego się nie dzieje, lekarz rodzinny zadecyduje o dalszym sposobie postępowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 2 tygodnie temu byłem u urologa, ponieważ bolało mnie prawe jądro. Ból wchodził nawet wgłąb ciała, aż do nerek. Podczas badania palcami oraz w USG nie stwierdzono patologii. Dostałem jakieś leki przeciwzapalne tak na wszelki wypadek. Jednak nadal mnie pobolewa jądro. Co to może być? Może to być początek jakiegoś nowotworu, który jeszcze nie jest widoczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od kilku dni mam bóle tak jakby jąder, bóle w mosznie te bóle są raz na jakis czas kilka razy na dzień, przez 2-3 sekundy. Odczuwam ból także po prawej stronie pobrzusza ale też nie caly czas tylko raz na jakis czas. Odczuwam także tak jakby ból w udzie w nogach. Wydaje mi się że moszna jest zaczerwieniona. Ostatnio miałem infekcje dróg moczowych. Jądra ma róznej wielkości odkad pamietam i lewe mniejsze i niżej osadzone i chuba to jest normalne z tego co wiem. Czuje także lekkie bóle w okolicach odbytu. Mam 18 lat. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni boli mnie lewe jadro. Pierwszego dnia bol lekko mi dokuczal i nie bylo tak zle lecz drugiego dnia az do dzis jest juz umiarkowanie.. a mianowicie te zyly ktore sa dolaczone do jadra z dwoch stron zrobily sie znacznie wieksze. Jadro chyba jest takie same jak to prawe ktore nic a nic mnie nie boli.. mam takie jakby guzy na tych zylkach tuz przy samym jadrze. teraz jak tak siedze i to pisze to mnie to nie boli ale jak np. biegac nawet nie prubuje. Mieszkam w londynie i nie wiem za bardzo gdzie sie ruszyc. sperma tez ma taki jakby zolty kolor... prosze o pomoc i osiwecenie mnie co to moze byc i czym to moze byc spowodowane. Z gory dziekuje bardzo za jakiekolwiek wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie moj znajomy miał takie cos niedawno a teraz mnie dopadło .. ide jutro do lekarza . i wam tez tak radze . ziomek poszedł tydzien brał tablety i spox wszystko przeszło i zadnych zmian komplikacji. dobry lekarz pomoze. takze radze do lekarza. po cichu dyskretnie i po bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego męża ( 31 lat)od miesiąca boli prawe jądro. Nie jest raczej powiększone i twierdzi , ze nie wyczuwa tam żadnych zmian. Najbardziej niepokojące jest to, że nie chce iść do żadnego lekarza, chociaż na przyszły piątek umówiłam go do dobrego chirurga. Nie chce nawet rozmawiać ze mną na ten temat. Nie wiem co mam robić Martwię się bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do chirurga??? a po co do lekarza rodzinnego albo do urologa trzeba go nastraszyć i w końcu zmieni zdanie, mnie tez bolało i jak poczytałem w necie to na drugi dzień byłem u lekarza a tak na prawdę musisz z nim poważnie porozmawiać i wytłumaczyć ze im szybciej to załatwi tym lepiej dla niego i dla ciebie bo pewnie tez sie denrwujesz Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat i od 3 dni pobolewa mnie prawe jądro.Ból nie jest ciągły,impulsywny,jakby kłujący czasami boli bardziej a czasami jest normalnie bez bólu,woreczek mosznowy wygląda normalnie wogóle się nie zmienił.U mnie ból także promieniuje do uda. Wiem ze musze iść z tym do lekarza ale najpierw chciałem sie dowiedziec co to może być ponieważ trochę się niepokoję.Chciałbym dodać że 3 dni temu przed wystąpieniem bólu masturbowałem sie i wstrzymałem wytrysk. Czy to ma związek z tym bólem?Czy to samo przejdzie? Dziękuje za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, około 12 dni temu zaczęło bolec mnie lewe jądro. Podczas samokontroli wyczułem bolącą grudkę(kulkę?) na czubku jądra(która rano zazwyczaj jest mniejsza. Jest ona czymś połączona z najądrzem, przesuwa się.Ogólnie jądro jest napuchnnięte. Dostałem stanu podgorączkowego(maks 37,5). Byłem u lekarza, ktory przepisał mi Cipronex(500mg). Po skończonej kuracji jądro było normalne, nie bolało lecz ta grudka została(przestała być bolesna.) Jakos 2 dni temu poczułem znów takie ćmienie w jądrze i kulka znow zaczela bolec. Czy możliwe jest, że stan zapalny powrócił a lek był źle dobrany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na 100% przyczepek jądra to taka skrecona żyłka lub kilka na czupku jądra może powodować ból a potem zapalenie jądra oraz nagromadzić potem odczyn zapalny. Ja tak miałem poszukaj dobrego urologa bo zazwyczaj urolodzy to bagatelizują a z latami stan zapalny bedzie coraz większy i przez to twoja płodność może się bardzo zmniejszyć - mój urolog a był to piąty już powiedział że powoduje on (przyczepek) zespół ostrej moszny *ZOM* dopiero on to zdjagnozował i usunął operacyjnie. A i jeszcze jedno skręt przyczepka nie wykrywa USG jądra więc potrzeba specjalisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas mycia uszczypnąłem jedno jądro. To było jakieś dwa tygodnie temu. Teraz mnie ono boli . Nie jest powiększone ani napuchnięte, ale boli mnie parę razy w ciągu dnia. Nie jest to duży ból, ale dający dyskomfort. Przez te dwa tygodnie ból był taki sam z dłuższymi lub krótszymi przerwami (parę dni). Wydaje mi się, że jedno z jąder jest jakby cieplejsze od drugiego. Co mogą oznaczać te objawy ? Co powinienem zrobić ? Czy udać się z tym do odpowiedniego lekarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio grałem w piłkę na dużym mrozie ,po powrocie do domu ,gdy już odpocząłem ,postanowiłem poćwiczyć podnosząc ciężarki (waga ich nie przekracza 1/8 mojej masy) taki lekki kondycyjny trening i przy ćwiczeniach odczuwam lekki ból prawego jądra. Jest on nie komfortowy i po dłuższym czasie ćwiczeń nasila się. Dwa lata temu ,ktoś dodał post z bardzo podobnym problemem: http://forum.echirurgia.pl/temat11533.html Ból utrzymuje się już 4 dni i ujawnia się przy wysiłku.Co prawda nie byłem jeszcze u urologa ani u chirurga ,ale obawiam się ,że to identyczny problem do w/w postu i ci lekarze mi nie pomogą ,a ból nie ustanie nawet jeśli odpocznę dłuższy okres czasu od wysiłku. Co to może być i jak to leczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilkunastu tygodni boli mnie prawe jądro,czasami jest powiększone a czasami tylko boli do tego mam kłopoty z oddawaniem moczu,albo chodze bardzo często,wyczuwam coś na jądrze,poradzćie co robić mam 52 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×