Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w bliźnie po operacji przepukliny pooperacyjnej w kresie białej ze wrzepieniem siatki prolenowej


Gość pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Dmialem 7 operacji na przzepuklne w kresie bialej ostatnio wszczepioni siatke prolenowa.po 3 miesiacu po operacj w jednym miejscu znow zaczela pojawiac sie przepuklina.arobilem duzo usg i na kazdym jest ci innego na jednym ze wystepuje przepuklina,na drugim ze nic niema ,na trzecim ze zmiana 2cm hipoechogeniczna,dlaczego na kazdym usg jest co innego.obecnie od 2 dni strasznie mnie boli,szczypie,ciagnie,odbija sie .co mozna zrobic by niezniszczyc siatki wszepionej i by bol ustal,bol trwa z przerwami ponad 2 lata,najmocniej boli po zrobieniu stolca,dlaczego tak jest i co mozna zrobic by po kolejne operacji znow nie pekla mam 34 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety leczenie takiej sytuacji jak Pana dotyczy jest bardzo kłopotliwe i trudne. Trudno mi określić dokładnie i podpowiadać Panu co ma Pan robić bez badania Pana. Zapewne ma Pan już takie wrodzone osłabienie powłok jamy brzusznej (powięzi) i nawet jak najlepsze zalecenia (noszenie pasa, oszczędny tryb życia) nic tu nie pomogą. Objawy jakie ma Pan obecnie także mogą być spowodowane zrostami w jamie brzusznej po tylu interwencjach w brzuchu. Przy mam Pan wznowę przepukliny czy też nie najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do chirurga. Badanie ręką jest najbardziej wiarygodne w przepuklinach niż USG. Jeśli konieczny byłby kolejny zabieg należałoby rozpatrzyć wszczepienie siatki specjalnego typu, którą można położyć bezpośrednio w jamie brzusznej na jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×