Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamień na nerce


Gość Kasia z Zabrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia z Zabrza

Moje pytanie brzmi czy mozna wyczuć kamienie?przez skóre z prawej strony pasa bardziej początek nerki,wyczułam siedząc na pufie troche wykręcona do telefizora małe zgrubienie jakby kamyk był bardzo blisko skóry taki na 10mm,jak go dotknelam to troche bolało ale jak na niego lekko nacisłam to ból ojjjjjjjj bardzo mocny,czy to moze byc kamien?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia z Zabrza

acha to dobrze wiedzieć dziekuje bardzo za odpowiedz,ja mam we wtorek USG jamy brzusznej i nerek a potem kazali mi iśc na gastroskopie,wczoraj rano musiałam wezwac pogotowie bo ból mnie obudził.Myślałam ze mnie rozerwie cały brzuch mnie bolał promieniował ten ból nawet na plecy do okoła,a żołądek to sie czułam jakby mi go ktoś gniótł z całej siły i uczucie połknietego balona,lekarz mi podał zastrzyk ketonal 100 i coś na P ale nie umiem rozczytać,po tym drugim czułam sie lekko rozluźniona przestało boleć i poszłam spac.Teraz mi w poradni przepisali Tribux i Controloc 40 bo twierdzą ze to moze wrzody ,ale wątpie w to bo boli mnie prawa nerka i od miesiąca pobolewa mnie codziennie na wysokości pępka prawa strona brzucha ,juz wymyslali mi takie choroby jak wyrostek nadwrażliwe jelito ,teraz te wrzody to i kamienie ,ach szkoda gadac tylko cudują ze mną.Do tych bóli dochodzi żołądek ,gazy i wzdęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie,boli Panią z prawej albo lewej strony i bol promieniuje na plecy??moja mama ma kamień na nerce ktory wedruje.. dostala ostatnio takie wlasnie bole jak w Pani przypadku...no i zastanawia sie czy to czasem ten kamien nie odezwal,a ma Pani bole przy oddawaniu moczu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sara szczecin

Witam Kasiu..ja dwa lata temu też wzywałam pogotowie w nocy, mialam tak silny ból brzucha, który promieniował na placy, ze nie mogłam sie wyprostować,leżałam skulona...na pogotowiu też mi dali ketonal, kroplówkę...stwierdzono, ze to piasek w nerkach...bralam jakieś leki drobne na to....mineły dwa lata i z kolei mój brzuch robił sie nadęty, ogólnie wzdęcia,gazy i ponowny atak bólu(razem 2 ataki)...zrobilam usg jamy brzusznej i okazało sie że mam polipy , bądż kamienie w woreczku zołciowym a z nerkami ok...czyli woreczek do usuniecia żółciowy...lekarz stwierdził ze te bóle nie musza byc zwiazane jednak z woreczkiem zółciowym, z nerkami nic nie mam..zobaczymy...też szukam przyczyny..mam nadzieje jednak ze moja operacja mi pomoże ... ahhh biedulki jesteśmy:))) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magda z Chicago

czesc! ja mialam ataki woreczka zolciowego. bolalo mnie jakby zoladek tutaj w dolku. i pomieniowalo na prawa nerke. bol okropny...mi sie wydawalo ze to bol zoladka....brzuch robil mi sie jak balon...i na poczatku dostawalam ataki bolu brzucha a potem przechodzilo samo...lekarz powiedzial ze sam woreczek zolciowy nigdy nie boli ze zawsze promieniuje na inne organy....okazalo sie ze mam kamienie na woreczku i piasek. usuneli mi caly woreczek podczas laparaskopii gdyz okazalo sie moj woreczek wogole nie funkcjonowal. teraz musze uwazac na jedzenie ale jem wszystko ale w malych ilosciach. to bylo poltora roku temu i mialam spokoj. od niedawna czuje od czasu do czasu bol w prawej nerce...i az sie boje isc do lekarza z tym. narazie sie lecze sama tabletkami przeciwkobolowymi jak mnie zlapie...ostatnio mam tez brzuch jakby napuchniety....i czesto oddaje mocz w nocy.... pozdrawiam trzymajcie sie zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jennifer NY

od dwoch dni mam bole z lewej i prawej strony (nerki?) promieniuje na dolna partie plecow, nie mam problemow z oddawaniem moczu, czy to bol kregoslupa, czy to cos z nerkami? Staram sie jakos usmiezyc bol cieplymi kompresami, szczegolnie bol nasila sie kiedy chodze, kiedy siedze zanika, ale powraca kiedy np. podnosze sie z krzesla. Te oznaki wskazuja na problem z kregoslupem (nosze buty na obcasach), ale parzacy bol i cieple plecy to moze jednak cos z nerkami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tyg pobolewa mnie brzuch w okolicach jajników , mam bóle przy oddawaniu moczu oraz boli mnie prawa nerka , jest mi również nie dobrze. w przyszlym tyg idę do lekarza na dokładniejsze zbadanie . ale prawdopodobnie , jak wykazało usg mam kamień w nerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiaca mam bole z prawej strony brzucha.Najpierw bol byl umiejscowiony pod prawym zebrem,teraz jest nizej i promieniuje do prawej nerki.Na razie jest to bol do wytrzymania, nie wiem co bedzie pozniej.Zrobilam badania i wyniki sa ok. Lekarz rodzinny powiedzial, ze to sa bole od kregoslupa.Oblepilam sie capsiplastami,owszem rwalo, ale bol przeszywajacy nie przestal. poszlam prywatnie do lekarza na USG brzucha. Kamieni na worezku nie stwierdzil,powiedzial, ze sa to bole jelitowe i kazal zrobic kolonoskopie (termin na wrzesien).Wczoraj lezalam w goracej wodzie chyba z godzine, zjadlam lekka kolacje i przespalam bez bolu i kluc.Chce zaznaczyc ,iz brzuch przedtem tez mialam wzdety i siusialam w nocy kilkakrotnie. Dzisiaj tez odczuwam bole na przestrzal, i dalej nie wiem co mi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku lat mam problemy ze wzdęciami brzucha, którym towarzyszą uporczywe gazy oraz silne bóle pod lewym żebrem lub żołądka. Dzisiaj na usg wykryto mi w lewej nerce kamień. Czy to możliwe, że problemy z zaparciami, objawy podobne do zespołu jelita drażliwego były spowodowane kamieniem w nerce? Robiłam gastroskopię, badania krwi, badanie proktologiczne i za każdym razem nic nie wskazywało na chorobę jelit ani żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×