Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na ręce


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!mam takie pytanie mam guzka na lewej ręce jest on tak nad łokciem nie jest on duży tak około1,5 cm ale martwi mnie to ponieważ jak dotknę go delikatnie to mnie boli i boli mnie wokół niego czy to coś poważnego?do jakiego lekarza powinnam się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania. Być może to ganglion, tłuszczak, włókniak. Najlepiej w tej sprawie na początku udać się do lekarza rodzinnego. On po badaniu zadecyduje do jakiego specjalisty powinna Pani pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 16 lat i od mniej więcej roku pojawił mi się guzek na lewej ręce w okolicy łokcia po wewnętrznej stronie. Guzek ten przy naciskaniu boli, a czasem sam od siebie bez jakiego kolwiek dotykania zaczyna szczypać przez chwile, jest on nie wielki około 1,5 cm x 1,5 cm. Przy naciskaniu go zmienia kolor na ciemniejszy niż skóra, coś jak lekki siniak. Około pół roku temu wyszła mi na nim mała chrostka którą rozdrapałem i zaczęła mi się lać z tego guzka taka jakby brązowa- złocista ciecz( może ropa) a za chwile normalna krew. Gdy się ta krew wylewała to wydawało mi się jakby ten guz zmniejszał. Czytałem na tym forum temat, że ktoś miał guzka i podszedł mu ropą i nacieli i wyciskali mu na żywca. Mam nadzieje, że ze mną tego samego nie będzie. Proszę o odpowiedż co to może być i czy będzie tu wykonywany zabieg i czy długie są terminy? W czwartek( 11 luty) idę do chirurga ogólnego i zobaczymy co powie, ale chciałbym już co nieco teraz się dowiedzieć o mojej sytuacji. Dziękuje i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć bez badania. Taka zmiana może być kaszakiem, naczyniakiem, ganglionem, włókniakiem. Chirurg po badaniu na pewno określi co to może być i czy należy to usuwać. Taką zmianę można usunąć w poradni chirurgicznej w pokoju zabiegowych. Terminy z reguły do miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czole u mojego brata pojawił się guzek o wielkości pestki wiśni. Jest on raczej nie ruchomy i podskórny. Czy to coś grożnego i co z tym zrobic? Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Zmiana wygląda na stan zapalny mieszka włosowego lub gruczołu łojowego. Jeśli nie ustępuje przez tak długi okres czasu to warto udać się do dermatologa, który będzie miał możliwość dokładniejszej oceny zmienionego miejsca. Lekarz zaleci również odpowiednie leczenie po którym problem powinien ustąpić. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×