Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha w prawym boku


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam mam na imię Agnieszka mam 21 lat moje bóle brzucha są usytuowane z prawej strony na początku podejżewałam wyrostek ale po wizycie u lekarza wykluczył tą opcję.Zrobiono mi szereg badań gdzie miałam robione USG jamy brzusznej gdzie nic nie wykryto również badania morfologiczne i moczu sa idealne skierowano mnie na badanie ginekologiczne i wykazało mi ze mam prawy jajnik nieco tkliwy dostałam leki po których pogorszyło mi sie i to zdecydowanie podczas oddawania moczu odczuwałam pieczenie swędzenie oraz wydzielał mi sie nie przyjemny śluz z pochwy.Gdy bóle nie ustępywały postanowiłam wybrać się do innego lekarza gdzie obejżał moje wyniki i dał mi leki gdzie pieczenie podczas oddawania moczu ustąpiły.Natomiast bóle z prawej strony brzucha nie ustępują zapytałam czy to napewno nie wyrostek?? lekarz jeszcze raz mnie zbadał i potwierdził ze nie! prawdopodobnie mam Zespół Jelita Drażliwego czy to możliwe aby to tak bardzo bolało???.W nocy nie moge spać a w dzień jestem strasznie zmęczona i rozdrażniona jestem również osoba bardzo nerwową.Proszę o POMOC gdyż jestem bezradna na moje bóle które się nasilają do tego stopnia ze dostaje ataku.Moge tylko jeszcze dodać ze tym objawom towarzyszy uderzenia gorąca oraz mdłości przy czym strasznie pocą i się dłonie .Jeszcze raz prosze o pomoc z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety takie objawy jak Pani opisuje mogą sugerować zespół jelita drażliwego tym bardziej, że ma Pani do tego predyspozycje (nerwowość). Trzeba by jeszcze w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. Być może z powodu nerwowości przyjmować jakieś środki uspakajające. O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

mam jeszcze pytanko czy podczas zespołu jelita moze występować gorączka mam lekko podwyższoną 37,2 ogólnie rano i na noc temperatura utrzymuję się przy 36,2 wczoraj miałam zaparcia a chwile potem biegunkę biorę lek Duspatalin oraz Atarax na uspokojenie nerwów czy to moze byc reakcja na leki?? z góry dzieki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

witam mój problem się powtórzył:( przd wczoraj na zajeciach zrobiło mi sie bardzo gorąco i prawie że zesłabłam chwycił mnie silny ból w prawym boku poczatkowo był ciągły ale łagodny zcierpła mi cała prawa noga i miałam mdłośći oprócz tego pojawiła się równiez biegunka która mnie trzymała przez ok 3 dni.Więc szybko udałam sie na pogotowie tam zmierzyli mi temperature przeprowadzili wywiad i nie wiedzieli co mi jest powiedziałam wten czas ze mam problemy z jalitami a dokładnie jelito neurogenne dostałam leki (NIFUROKSAZYD HASCO oraz SMECTA w saszetkach) pierwsza noc przespałam i czułam sie nawet ok tylko ze miałam ciagłe mdłośći i coś podobnego do zgagi na dodatek dostałam goraczki 37,7 po 2 godzinach goraczka spadła do 37 st. ciagle boli mnie brzuch biegunka ustapiła temp utrzymuje sie do 37st jestem bezradna bo nikt nie potrafi mi pomóc i nie wiem co mi tak naprawde jest.Lekarze każa mi stosować diete lecz tak naprawde po niej nie mam poprawy :( prosze o poradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!ja również zmagam się z bólami brzucha po prawej stronie.bóle występują około dwa razy w roku i trwają kilka tygodni.Tym razem jednak trwa to nieco ponad trzy miesiące.Bóle nie są silne często odczówam tylko dyskomfort w tej części lub kłócia ale jest to dla mnie uciążliwe ,.Gastrolog zlecił badania krwi ,moczu ,badanie na obecność krwi utajonej , pasożytów,i lambri.okazało się że wszystkie są w porządku również badanie usg,lekarz ginekolog również wykluczył chorobę przydatków i tp.Nie wydaje mi się również aby dolegliwość była spowodowana posiłkami ,ale prawdą jest ,że jestem osoba nerwową.Dużo czytałam o zespole jelita drażliwego gdzie bóle występują po stronie lewej natomiast bóle po prawej są w tej chorobie nietypowe.proszę o odpowiedz....pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po 2operacjah pierwsza miałam przepuklinę a druga przetoke ropna zrobiła się po pierwszej operacji.jestem już rok po tych zabiegach ale od jakiegoś czasu boli mnie w prawym boku i nie wiem co to morze być czy mam się martwic czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×