Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na nasadzie języka


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

Witam. Ostatnio miałem problem z gardłem, gardło czerwone, na języku biały nalot itd. Postanowiłem trosze zetrzeć ten nalot z języka szczoteczka do zębów podczas mycia zębów. I chyba tutaj troszkę za mocno docisnąłem szczoteczkę i język zaczął mi krwawić dosyć mocno, z tego co już się dowiedziałem uszkodziłem bądź zdrapałem sobie brodawkę okalną języka. Krwawienie było dosyć obfite i ustąpiło dopiero po kilku minutach. A więc przekonałem się na własnej osobie iż takich rzeczy się nie robi a przynajmniej nie z użyciem tak dużej siły. Tak czy tak zaraz po tym zdarzeniu czy następnego dnia wyczułem zaraz za miejscem krwawienia powiedzmy około o.5 cm twardy nieprzesuwalny guzek. Udałem się z tym do laryngologa, laryngolog obejrzał mi dokładnie gardło i język i mówi ze kompletnie nic nie widać, jednak założył rękawiczkę i poodtykał języka i mówi ze faktycznie coś tam czuć ale ze jest to małe i puki co żebym się tym nie przejmował. Ogólnie lekarz powiedział ze błona nad tym nie jest zmieniona, ze językiem mogę normalnie ruszać wiec nie widzi tutaj żadnej patologi. Nie przeszkadza mi to, nie czuje tego na co dzień. Dodam jeszcze ze ta zmiana nie przesuwa się względem podłoża. Laryngolog bardziej skupił się na moim gardle i migdałkach które według laryngologa nie spełniają już swojej funkcji. I z całej wizyty dostałem tylko skierowanie do szpitala na wycięcie migdałków ze względy na częste zapalenia itd. oprócz tego mam tez powiększone węzły chłonne podżuchwowe od ponad roku ale podobno jest to efektem częstych zapaleń gardła i zapalenia migdałków. W związku z tym wszystkim czy powinienem dalej się diagnozować odnośnie tego guzka?? każda taka zmiana w jakimś stopniu daje niepewność i obawy. ps. guzek mam na pewno od około 7 dni, raczej jego wielkość nie zmienia się, czy miałem go wcześniej nie wiem i pewnie bym się nie dowiedział gdybym nie szczotkował języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może z uwagi na te przewlekłe stany zapalne to jakaś powiększona grudka chłonna spowodowana ciągłym odczynem zapalnym. Trzeba postępować zgodnie z zaleceniami laryngologa. Może po usunięciu migdałków tez zaniknie ta zmiana w języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×