Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nie gojąca się rana po wycięciu torbieli włosowej


Gość Anna B

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie pół roku temu miałam zabieg doszczętnego wycięcia torbieli włosowej Rana goiła się poprzez ziarninowanie Nie zakładano żadnych szwów Niestety rana ciagle się rozchodzi. Kiedy juz wydawac by sie mogło ze jest zarośnięta, otwiera się na nowo Jestem pod stałą opieką poradni chirurgicznej ale niestety nie ma poprawy Poniżej cięcia pojawił sie guz zapalny, został nacięty i juz jakby się goi.Natomiast tak jak wspomniałam rana po wycięciu torbieli otwiera sie, do tego jest widoczna sącząca treść ropna Nie wiem co mam w takiej sytuacji robić Bardzo proszę o poradę czy powinnam może zrobić posiew z ropyi wziać antybiotyk ? Brałam wprawdzie Dalacin ale nie pomógł Czy mozna jakos doprowadzić do zagojenia tej rany bez konieczności ponownej operacji- całkowitego wycięcia ? Nie chcę znów poddawać sie takiemu zabiegowi, przynajmniej nie w tej chwili Z góry dziekuję za odpowiedź AB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mogło dojść do wznowy torbieli i raczej ponowny zabieg radykalizujący jest nieunikniony. Oczywiście można jeszcze spróbować zrobić posiew ropy z rany i zastosować odpowiednio dobrany antybiotyk do patogenu (według antybiogramu). Jednak niestety może takie leczenie być całkowicie nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego mam pytanie - Zrobilam posiew Wzielam cala serie antybiotyku Mimo tego ranka po przecieciu ropnia ktory pojawil sie juz po operacji nie zagoila sie (mimo ze zabieg byl pod koniec grudnia) Co prawda nie saczy z tego ropa ranka jest czysta Czy powinnam cos w tej sprawie teraz zrobic? czy w tej chwili poddac sie operacji czy moge poczekac np do wakacji ?Pracuje jako nauczyciel i nie chcialabym brac zwolnienia w tej chwili tylko zoperowac sie w dogodnym czasie Czy cos mi grozi jesli zaczekam z zabiegiem? Pozdrawiam Anna B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinnam cos w tej sprawie teraz zrobic? - trzeba ponownie w te sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem, on powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania czy moge poczekac np do wakacji ?Pracuje jako nauczyciel i nie chcialabym brac zwolnienia w tej chwili tylko zoperowac sie w dogodnym czasie Czy cos mi grozi jesli zaczekam z zabiegiem? - jeśli rana nie ropieje, nie ma ropnej wydzieliny i stanu zapalnego zabieg można wykonać planowo, zaczekać nawet do wakacji, najlepiej jednak, żeby decyzję w tej sprawie podjął chirurg bezpośrednio po badaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz Chcialabym zapytac jeszcze o jedna sprawe: czy jest moge cos zrobic, zeby druga operacja okazala sie wreszcie skuteczna? Boję się, że ponownie dojdzie do sytuacji ,że poddam się operacji i znów nie zostanie wycięta w całości więc dojdzie do wznowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×