Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Puchnięcie nogi po usunięciu węzłów w pachwinie


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytać jak zapobiegać puchnięciu nogi po usunięciu wszystkich węzłów chłonnych z pachwiny. Po operacji, która miała miejsce miesiąc temu, noga po niewielkim wysiłku puchnie, zwłaszcza w udzie i pulsuje. Jakie nosić rajstopy, uciskowe, czy przeciwżylakowe? Jaka jest między nimi różnica? Może są jeszcze inne sposoby? Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Oba rodzaje rajstop wywołują ucisk na żyły powierzchowne i działają tak samo. W Pani przypadku utrudniony jest odpływ chłonki. Unoszenie nóg ponad poziom ciała może przynieść ulgę. Można masować nogi, stosować niewielki ucisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

Chciałabym zapytać kiedy założyć pończochę uciskową. Czy zaraz po usunięciu węzłów chłonnych pachwinowych , czy póżniej.Moja Siostra jest po usunięciu wężłów, leży w szpitalu ,ale pończoch jeszcze nie nałożyła.Kiedy ja piszę ten tekst ona jeszcze nie chodzi, wczoraj miała zabieg, a dzisiaj cały czas leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu znajomemu ok.60tki usunieto wezly chlonne pachwiny.nogi puchna.chodzi co tydzien do szpitala ,jeden dzien dostaje kroplowki wzmacniajace a w drugim jakies kroplowki poprawiajace przeplyw plynow /nie pamietam jak one sie nazywaja/ w nodze/obydwu nogach/ale to jest w stanach.moze ta uwaga komus pomoze .dzisiaj jest 26 kwietnia 2013 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 mies, po usunieciu macicy zprzydatkami i wezlami chłonnymi,nogi puchna czerwone ,najbardziej stopy i pod kolanami , boli, ,,,mam wrazenie ze za chwile popekaja, m&oslash*j lekarz tylko radzi pończochy, mam 3 pary r&oslash*ze, to nic nie daje ,mysla ze to stan zapalny zyl, jestem zrozpaczona jeżeli to nie minie, to co to za zycie, mieszkam od 30-tu lat w Dani, wybieram się do sanatorium do Polski, tylko nie wiem gdzie mogą mi pom&oslash*c,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×