Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w plecach i suchy kaszel


Gość marcela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! do 3 miesiecy czuje bol w plecach. najpierw byl tylko w kednym miejscu z tylu przy lopatkach ale z kazdym dniem sie rozszerza i bola mnie juz cale plecy lacznie z karkiem i z przodu przy obojczykach, to jest taki bol jakbym miala caly czas zakwasy a raczej nie wykonuje zadnych cwiczen. od 5 miesiecy towarzyszy mi suchy kaszel. lekarz probowal mnie leczyc na astme i to nic nie dalo. badanie na tarczyce wyszlo dobrze , pulmonolog tez nic nie stwierdzil. jakos w listopadzie 2009 zachorowalam na zapalenie krtani i tchawicy, troche sie z tego wyleczylam a teraz znowu od 1,5 tygodnia mi sie utrzymuje katar i kaszel i czuje ze mam wezly chlonne powiekszone, plecy z kazdym dniem bola bardziej i doszlo mi do tego drzenie miesni przy najmniejszym wysilku nawet drzenie klatki piersiowej przy glebszym oddechu. mialam zrobiony zestaw badan krwi i moczu i wszystko ponoc ok. dostalam skierowanie do ortopedy i ze zdjec wyszlo ze mam lekka skolioze , mniej wiecej w tym odcinku pod lopatkami.. dostalam Tolperis na te miesnie ale nic nie pomaga. lekarka tez przepisala mi Persen na nerwy ale tez nie wiele dal... no i nie wiem juz gdzie sie mam zglosic z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi cokolwiek doradzać ponieważ jest Pani w sposób nader prawidłowy prowadzona. Może należałoby jeszcze raz skosnultować się z pulmonologiem, może jeszcze np. z alergologiem, trzeba by zastanowić się nad spirometrią. Objawy moga jednak sugerować astmę, być może trzeba zmienić leki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam podobny problem. Od chyba miesiąca mam suchy kaszel, który z dnia na dzień staje sie coraz bardziej uporczywy. do tego doszedł ostry ból w plecach podczas kaszlania. Czasem mam taki atak kaszlu, że mój organizm ma odruch wymiotny. Czy może to być coś poważnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również od kilku miesięcy mam problem ze strasznie uporczywym suchym kaszlem i odrywającą się flegmą z gardła... ostatnio coraz bardziej nasilają się bóle pleców podczas kaszlu, nie wiem co robić... narazie staram się wyleczyć kaszel syropami, ale nic nie pomagają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba na pewno na początku z tym porblemem wybrać się bezpośrednio do lekarza rodzinnego. Potrzebne będzie osłuchanie płuc, obejrzenie gardła i być może wykonanie RTG płuc. O odpowiednim postępowaniu musi zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 tygodni mocny kaszel, najpierw się nasilał a potem tak samo silny. Budzę się w nocy i duszę się mając odruch wymiotny. Od ponad tygodnia bolą mnie plecy, przy kaszlu jeszcze bardziej.U lekarza byłam dwa razy, nie dostałam antybiotyku, bo nie stwierdzono zmian osłuchowych, nie mam gorączki i brak mocnego zaczerwienia na gardle. Co robić? :C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to moze być początek ksztuśca , w pierwszym stadium jest kaszel suchy i nawet bez leczenia przechodzi w kaszel mokry i po mniej wiecej pol roku przchodzi calkowicie ale nie leczony ksztusiec nawraca i to przynajmniej raz do roku. objawy sa takie że jest kaszel ale temperatury nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 535611919

Pod koniec 2012 roku też miałem problem z uporczywym kaszlem. W dzień nie był on tak dokuczliwy ale za to w nocy się nasilał do odruchu wymiotnego. Przed kaszlnięciem czułem jak by takie łaskotanie w płucach. Na początku lekarz pulmonolog zdiagnozowała u mnie astmę. Jak się okazało później to nie była astma a sarkoidoza płuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam udanie się do dobrego fizjoterapeuty który zajmie się pracą na przeponie. Ten mięsień jest mocno angażowany podczas aktu kaszlu. Od tylnej strony przepona mocno łączy się z kręgosłupem. Te zależności mogą wpłynąć na taki obraz objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od pól roku choruj.. chodziłam od lekarza do lekarz ,,, 2 razy odmówiono mi hospitalizacji.. zrobiłam w końcu prywatnie badanie komputerowe pluć i okazało się ze to guz w płucach i tym samym udowodniłam ze jednak coś mi dolega, a nie tak jak mówili lekarze ze: wyolbrzymiam, nerwoból, hipochondria, problemy z kręgosłupem czy choroba na tle nerwowym.. Możliwe ze zdążyłam przed rakiem ... mimo ze guz się robi złośliwy to jest szansa na wyleczenie. oczywiście czeka mnie operacja za 4 dni mam termin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamara33

Jak na ten moment to dobrze mi działa inhalator Baby Sanity. Kupowałam dla dziecka, ale się okazuje, że dorośli też mogą używać. Super szybkie i dokładne nawilżanie przesuszonych dróg oddechowych. Jak ktoś cierpi z tego powodu jak ja to naprawdę polecam. Sam aparat nieskomplikowany w obsłudze, nawet dzieci od niemowlęcia mogą korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez kaszel, co jakis czas ale wykrztusny z lepka przezroczysta wydzielina! bola mnie plecy az do karku , Czasami tepe klucia w okolicy lopatek i to mi wedruje.Jak sie wygne do przodu to mi strzela w miesniach przy kregoslupie i bola mnie przy tym piersi. Promieniuje mi rowniez brzuch co jakis czas dziwne klucia.ale od kilku dni boli mnie jak sie dotykam w prawym boku z tylu plecow jak sie koncza zebra .I co jakis czas mnie kluje .Ide w poniedzialek do lekarza . Czy moze mi ktos napisac co to moze byc!Boje sie ze mam raka pluc! Tyle sie o Tym naczytalam:-(Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justynamix

Ja przed 3mirsiacami mialam infekcji z suchym kaszlem i strasznym bolem plecow kaszel po 2miesiacach minal ale bol plecow jest dalej boli mnie mostek i odcinek piersiowy.rtg pluc wyszlo super badania laboratoryjne tez i MRT kregoslupa tez.czy mam raka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×