Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki w piersiach


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat. W obu piersiach wyczuwam guzki. Są one duże . Przez to mam znacznie większy biust. Wyczuwam je już od dawna. Jak byłam mała były znacznie mniejsze a teraz się powiększyły. Nie mam żadnej wydzieliny a piersi bolą mnie jak je naciskam. Szukałam informacji w internecie i to chyba są torbiele. Jednak nie jestem pewna. Wstydzę się iść do lekarza ale w najbliższym czasie powinnam to zrobić. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trudno określić co się dzieje bez badania. Raczej w Twoim wieku to wątpiące, że to torbiele. W Twoim wieku być może to zwykły rozrost gruczołów mlecznych mogący dawać takie objawy. Musisz z tym problemem udać się do ginekologa. On po badaniu wyjaśni Ci co może Ci dolegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra wyczuła rok temu w piersi guzek, była u dwóch ginekologów ale to zbagatelizowali, powiedzieli, że to nic takiego. Niedawno moją siostrę zaczęła boleć kość ramienna i ciągle wyczuwa guzka. Dodam, że ma ona 22 lata. Robiła uzg piersi i jest podejrzenie, że to włókniak lub rak, jest już umówiona na biopsje. Jednak moja siostra najbardziej obawia się tego, że może mieć już przerzuty do kości. Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. już miałam 3 razy usuwane guzki z piersi zarówno lewej jak i prawej ostatnio 5 lat temu były to łagodne zmiany ostatnio wycieli mi więcej niż mieli zamiar bo były pojedyńcze komórki rakowe i od nowa mam dwa guzy w piersi lewej 9x11 hypoechogeniczny obszar o nieregularnympolocyklicznymzarysie bez obecności naczyń wewnątrz , drugi w prawej piersi 12x9 o wyrażnie widocznej torebce bez patologicznych naczyń wewnątrz , węzły pachowe widoczne pojedyńcze powiększone węzły chłonne mam 31 lat czy to może być rak martwię się lewą piersią . monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam w lewej piersi guzy które jak naciska bolą robiłam usg i nic nie wykazało ani w piersi ani w więzach chłonnych lekarz powiedział że może być to rezlegulowane hormony ale kazał iść do ginekologa wizytę mam 31 stycznia boję się że usg nie jest dokładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×