Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle po operacji guza neuroendokrynnego zlokalizowanego w kątnicy (rakowiak)


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jutro mijają 4 tygodnie od mojej operacji guza neuroendokrynnego zlokalizowanego w kątnicy. Przeprowadzono hemicolctomię prawostronną. Byłam wypisana po 7 dniach i teraz powoli wracam do sił. Moje pytanie, jak długo moga wytepować dolegliwości bólowe, myślałam ze po 4 tyg powinny juz mniej więcej ustapić, ale ciągle brzuch jest obolały, szczególnie boli przy zmianie pozycji, siadanie , wstawanie etc, a czasem boli bez powodu, czesto po posiłku. Nie dostałam zadnych zalecen dietetycznych, ale mam pytanie czy jednak nie powinnam jakiejś diety przestrzegać, na wszelki wypadek stosuje dietę lekkostrawną. Jak to jest z tymi przepuklinami i jak można sprawdzić czy jakaś sie nie pojawiła. Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Muszę przyznać ze po wyjściu ze szpitala czuję sie dość zagubiona, bo bez żadnych wskazówek i po pierwszej operacji wszystko jest dla mnie nieznanym lądem. Nawet dbanie o ranę pooperacyjną. Pozdrawiam serdecznie. Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo moga wystepować dolegliwości bólowe - takie bóle mogą nawet występować do 3 miesięcy po takim zabiegu czy jednak nie powinnam jakiejś diety przestrzegać - w diecie głównie powinno unikać się produktów powodujących zaparcia i wzdymające, uważać na zaparcia Jak to jest z tymi przepuklinami i jak można sprawdzić czy jakaś sie nie pojawiła - przepuklina może czasami powstać w bliźnie pooperacyjnej, wystarczy zwykłe badanie ręką przez lekarza, aby taką przepuklinę rozpoznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×