Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cechy zapalenia tarczycy wysokie anty-TPO


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Mam 31 lat. Przez dłuższy czas leczyłam się z powodów ginekologicznych. Teraz Pani doktor pozwoliła mi wreszcie zajść w ciążę. Ale czy to teraz dobry moment ? Zrobiłam badania tarczycy. Oto wyniki: TSH 2,79, FT4-1,05, anty - TPO - 540,25 , anty TG - 4,21 USG tarczycy: Tarczyca: dwupłatowa w typowej lokalizacji o wymiarach płatów: Prawy płat: 22x15x50 V=8,5 ml Lewy płat 20x15x50 V= 7,8 ml Węzina: 4,5 mm Objętość gruczołu: 16,3 ml. W prawym płacie bez zmian ogniskowych. W lewym drobne bezechowe zwyrodnienia płynowe o śr. ok. 2,4-2,8 mm. Poza tym zmiana ogniskowa płynowo-lita, hipoechogeniczna o średnicy ponad 6mm. z obwodowym unaczynieniem w PD. Perfuzja miąższu nie wzmożona. Węzły chłonne na szyi - nie powiekszone. Wnioski: wole guzkowe lewego płata. Muszę dodać jeszcze moje objawy złego samopoczucia: ogólne osłabienie , senność, ciągłe zimno, zmęczenie, bóle mięśni nóg, sucha skóra, suche włosy, wypadające włosy bardzo, duży apetyt, wypryski podskórne bolące , opóżnienie miesiączek. Bardzo proszę o interpretację wyniku bo wizyta dopiero za 2 tyg a ja już warjuję. Czy wogóle będę mogła zajść w ciążę ? Czy to bardzo poważne? Dziekuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W badaniach laboratoryjnych ma Pani cechy zapalenia tarczycy wysokie anty-TPO patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/147 Klinicznie cechy niedoczynności tarczycy, a w USG wole guzkowe lewego płata tarczycy Trzeba wyrównać poziomy hormonów tarczycy we krwi, opanować proces zapalny tarczycy, a zapewne uda się Pani zajść w ciążę. Musi leczeniem zająć się endokrynolog. W przypadku niedoczynności tarczycy zajście w ciążę jest znacznie utrudnione. Niedoczynność i stan zapalny musi zostać opanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia, 48 lat

Gdzie można zrobić badanie hormonów tarczycy? Pani doktor podczas badania USG stwierdziła u mnie guzek na tarczycy i zaleciła mi takie badanie, ale w moim Oddziale ZoZ lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi, że nie może wykonać badań wszystkich hormonów, a jedynie zlecił TSH. Czy to wystarczy, aby określić nadczynność lub niedoczynność tarczycy i ustalić leczenie? Dodam, że mam liczne niepokojące i dokuczliwe objawy: silne uczucie wzburzenia i rozgniewania, poirytowania z byle jakiego powodu, brak cierpliwość, wybuchowość, bardzo duży apetyt, a nie tyję, wypadanie włosów, bezsenność, rozdwajanie się paznokci. Proszę o odpowiedź Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×