Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Autoszczepionka i brak śledziony


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Żyję bez śledziony już ósmy rok, ale od czterch lat mam problemy (immunologiczne, odczynowe zapalenie tkanek miękkich, rumień, obrzęk stawów rąk, bóle innych stawów, osłabienie). W chwili obecnej leczę się u reumatologa - sterydy - objawowo. Czy wskazane by było wykonanie autoszczepionki? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gronkowca w gardle ( z gatunku epidermidis) i mają go również pozostali domownicy. Został on wykryty ok. rok temu. Ja i mój syn (ponieważ co 2, 3 tyg. chorowaliśmy) przeszliśmy cykl leczenia szczepionkami: luivac i ribomunyl. Od kilku miesięcy nie chorujemy na infekcje gardła i inne podobne. Mam jednak ciągle lekki katar (w swoim życiu nie raz miałam zapalenie zatok),ciągle mi ścieka wydzielina po tylnej ścianie gardła. Od 4 lat a więc od kiedy zaczął się problem z zapaleniem tkanek miękkich mam zmieniony smak w ustach - casami czuję smak pleśni. Zastanawiam się, czy to nie jest przyczyna (t.zn. baterii w nosie lub w gardle) odczynowego zapalenia tkanek miękkich. Nie wiem jednak, czy taki organizm bez śledziony będzie potrafił pojąć walkę na bazie autoszczepionki, czy nie nastąpi to niekontrolowanego zakażenia. Proszę również o poradę czy człowiek bez śledziony powinien być pod stałą kontrolą jakiegoś specjalisty i jakiego. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×